Apple kullanıcısı olarak büyük bir heyecana kapılmayın. Çünkü Touch ID destekli Magic Klavye’lerin Touch ID özelliği yalnızca Mac M1 modellerinde kullanılabilecek.

Apple nihayet Touch ID destekli Magic Keyboard’ı tek olarak satın alma imkanı sundu. Touch ID işlevli Magic Keyboard, sayısal tuş takımı olan veya olmayan olarak iki seçecek sunsa da Touch ID işlevi yalnızca yeni Mac M1 modeleri için kullanılabildiğini söylememizde yarar var. Bu durumu bir kenara koyacak olursak Touch ID ile Apple klavyeler, oturum açma ve satın alma işlemleri için hızlı, kolay ve güvenli kimlik doğrulama sağlayabilecek.

Touch ID teknolojisine sahip Magic Keyboard 1.549 TL, sayısal tuş takımlı modelleri ise 1.799 TL olarak fiyatlandırılıyor. iMac M1’de bulunan klavyeler ürünle aynı renkte ancak ayrı alınmak istendiğin de isteğe bağlı farklı bir renk seçenekleri sunulmuyor. Kutudan ayrıca ilk olarak yeni iMac ile birlikte gelen örgülü USB-C Lightning kablosu da çıkıyor.

Klavyenin Touch ID işlevinin yalnızca Mac M1 ile uyumlu olduğunu hatırlatmamızda yarar var. Bu nedenle klavyeleri M1 iMac’in dışında M1 MacBook Air, Pro ve Mac mini ile de kullanabilirsiniz.