Diablo serisinin mobil uyarlaması olan Diablo Immortal çıkışı 2022’nin ilk yarısına ertelendi.

Blizzard, Diablo Immortal’ın ertelendiğini duyurdu. Sonuç olarak, Diablo serisinin ilk mobil uyarlaması olan Diablo Immortal, 2022’nin ilk yarısında piyasaya çıkacak. Geliştiriciler bu süreçte oyunu önemli ölçüde iyileştirmeyi hedeflediklerini belirtiyorlar.

Blizzard, alfa testinin olumlu bir şekilde tamamlanmasının ardından oyuna nelerin eklenebileceğine ve değiştirilebileceğine odaklanıyor. Mesela oyunda tıpkı MMO’lar gibi PvE baskınları bulunacakken, PvP savaşları, eşleştirmeden seviye dengelemeye kadar her konuda iyileştirilmeye gidiliyor. Son olarak, karakterin ilerlemesinde de değişikliğe gidilecek. Böylece daha yüksek mükemmellik seviyelerine veya zorluk seviyelerine sahip oyuncular daha güçlü eşyalar alabilecek.

PvP’de savaş alanı sistemi çok şey vaat ediyor ancak deneyimi daha keyifli hale getirmek için daha fazlasının yapılması gerektiği vurgulanıyor. Bu anlamda eşleştirme, rütbe atlama, seviye atlama, zaman öldürme ve diğer belirleyici faktörler değerlendirilecek ve Diablo Immortal’ın savaş alanı iyileştirilecek. Kapalı Alfa’da sunulan çarpışma döngüsü de optimize edilecek.

Son olarak, dokunmatik ekran kontrolleri, kontrolcüler ile mükemmel bir şekilde birleştirme zorluğu henüz çözülmediği ve bu sorunların düzeltilmesi üzerinde çalışıldığı ifade ediliyor.