Bazı iddaların bulundu bir rapor yayınlandı ve bu rapora göre Xiaomi Mi 11 Lite sürümü 5 nm mimariye sahip Snapdragon 755G işlemci ile gelecek.

Xiaomi geçtiğimiz yılın son ayında, yaptığı bir sunumla Mi 11 modelini tanıtmıştı. Tabi bu tanıtımın ardından bütün gözler bu yeni amiral gemisine odaklandı. Firma aynı zamanda bu tanıtımla birlikte Mi 11’in farklı sürümleri olan Mi 11 Pro ve Mi 11 lite sürümlerini de 2021 yılı içerisinde piyasaya süreceğini açıklamıştı. Her Xiaomi modelinde olduğu gibi kullanıcılar tarafından çok merak edilen bu iki modelle ilgili her bilgi dikkat çekiyor. Bugün’de yine dikkat çekecek olan bir rapor yayınlandı. GSM Arena sitesinde yayınlanan yazıda Xiaomi Mi 11 Lite sürümü olası özelliklerine yer verildi.

Bu bilgilere göre Xiaomi Mi 11’in giriş modeli OLED bir ekran ile gelecek. İşlemci tarafında Qualcomm‘un SM7350 işlemcisinden güç alacak. Ayrıca 64 MP çözünürlüğündeki ana ve 5x yakınlaştırma yapabilen bir periskop kameraya da sahip olacak. Ayrıca bahsi geçen bu yonga setinin Cortex-A78 çekirdeğine de sahip olacağı verilen bilgiler arasında.

Bu bilgiler ne kadar doğrudur bilinmez fakat Qualcomm’un SM7350 işlemcisi resmi olarak henüz duyurulmadı. Resmi bir duyuru yapılana kadar bu bilgileri şimdilik varsayım olarak kabul etmemiz gerekiyor.