Yakın zamanda duyurulan Oppo Find X3 modeli Oppo’nun sürpriz bir hamlesi olurken şimdi Antutu test sonuçları sızdırılan Oppo Find X3 Pro bombayı patlatmaya geliyor.

Cep telefonu bulut test programı olan Antutu’da Oppo Find X3 Pro modelinin temel özellikleri sızdırıldı. Paylaşılan resimlere göre Oppo Find X3 Pro Qualcomm‘un şu an için en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 888 yonga seti kullanıyor. Paylaşılan resimlerde Antutu’dan 771491 puan gibi harika bir sonuç aldığı görülüyor.

Yayınlanan diğer resimlerde Oppo Find X3 Pro’nun Color OS 11.2 ile çalıştığı (Android 11), 12 GB RAM ve 256 GB depolama ile donatıldığı görülüyor. Ayrıca bu sonuçlar Oppo Find X3 Pro Global Versiyonuna ait.

Diğer detaylar ise şu şekilde; telefonun ekran çözünürlüğü 1.440 x 3.216 piksel ve 10 Hz ile 120 Hz arasında değişen yenileme hızına sahip olacak. Bu ekran OLED panel kullanacak ve 6.7 inç boyutunda sahip olacak. Bu da anlaşılıyor ki Oppo Find X3 Pro büyük bir telefon.

Paylaşılan resimler arasında telefon ana kamerası 16 MP (tabi bu muhtemelen işlem sonrası çözünürlük), diğeri ise 25x “mikroskop” makro lens kamera. Diğer iki modülün işlevi şimdilik bilinmiyor. Daha önce sızan haberler arasında telefonun iki adet 50 MP Sony sensörü (IMX766) kullanacağını paylaşılmıştı.

Bütün bunların dışında daha önce sızan görüntülerde telefonun tuhaf görünümlü bir kamera çıkıntısı ve kavisli kenarları olacağı görülüyordu. Oppo Find X3 serisinin Mart ayında çıkması bekleniyor. Yeni sızıntılar ya da resmi duyuru yapılana kadar bekleyeceğiz gibi duruyor.