Şubat ortasında Samsung’a ait Galaxy F serisi bir telefonun Hindistan’da piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Samsung’un Galaxy F serisi akıllı telefonlarının resmi çıkış tarihinin açıklanmasını beklerken, Hintli e-ticaret devi Flipkart, dörtlü kamera kullanan yeni bir Galaxy F akıllı telefonun tanıtımını yaptı. Flipkart, yeni Galaxy F akıllı telefon için yalnızca resmi uygulaması ve mobil web sitesi üzerinden erişilebilen bir promosyon sayfası oluşturdu.

Flipkart tanıtımda telefonun adını söylemiyor. Ancak “Full On” sloganı Samsung tarafından geçen Eylül ayında Galaxy F serisinin lansmanını yapmak için kullanıldığından bu telefonun Galaxy F serisine ait bir model olduğunu düşünüyoruz.

Flipkart sayfası tanıttığı bu akıllı telefonun özelliklerini detaylandırmıyor. Ancak eklenen birkaç görüntü, arka tarafta sol üst köşeye yerleştirilmiş kare şeklinde dörtlü bir kamera içereceğini ortaya koyuyor. Ve bu görselde akıllı telefonun sağ taraftaki çerçevede bir ses yükseltici olduğu görülüyor. Bunun altında da gömülü bir parmak izi sensörü olduğunu düşündüğümüz güç düğmesi bulunuyor. Paylaşılan ekran görselinde selfie kamera için bir çentik veya delik yok. Bu durum selfie kamerasının bir pop-up mekanizmaya monte edildiğini veya ekranın altına yerleştirildiğini düşündürüyor. Fakat böyle birşey mümkün değil. Bu sadece çerçeve amaçlı kullanılmış bir ekran görseli olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden telefon ekranında çentik veya kamera deliği olacaktır.

Bu Galaxy F serisi akıllı telefon Flipkart Unique(Flipkart’a özel) olarak listelenmiştir. Bu nedenle yalnızca Flipkart tarafından satılacaktır. Galaxy F62 için bir AMOLED ekran ile geleceği söyleniyor. Bu yüzden telefonda ekrana gömülü bir parmak izi olması gerekiyor. Fakat Flipkart’ın tanıttığı Galaxy F akıllı telefonun yana monte edilmiş bir parmak izi okuyucusuna sahip olduğu görüldüğünden farklı bir model olabilir. Bu sayfada Flipkart’ın 8 Şubat’ta daha fazla ayrıntı sunacağına paylaşıldığından önümüzdeki hafta bu Galaxy F serisi akıllı telefon hakkında daha fazla ve daha net bilgilere sahip olacağız.