Model adı PRS-A0 ve kod adı “penrose” olan Xiaomi Black Shark 4 Pro ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta Google Play Console‘da ortaya çıkan “kaiser” kod adlı ve KSR-A0 model kodlu bir Black Shark akıllı telefon tespit edilmişti. Muhtemelen bu Xiaomi’nin Black Shark 4 telefonu idi. Şimdi de model adı PRS-A0 ve kod adı “penrose” olan yeni bir Black Shark telefon ortaya çıktı. Bu telefonun da yüksek ihtimalle Xiaomi Black Shark 4 Pro modeli.

Black Shark 4 Pro olduğu söylenen PRS-A0, Android 11, 12GB RAM ve FullHD Plus ekranla Google Play Console’da listeleniyor. Black Shark 4 için SoC(Sistem Üzerindeki Çipset) Snapdragon 835 işlemci ve Black Shark 4 Pro için SoC Qualcomm SM8250 kodlu Snapdragon 865 görünse de bu listeleme de bir hata olabilir. Xiaomi Black Shark 4 Pro’da muhtemelen Snapdragon 888 işlemci ile gelecektir.

Google Play Console listesi, akıllı telefonun ortaya hizalanmış bir selfie kamerası olduğunu ortaya çıkaran bir PRS-A0 resmi de içeriyor. Telefonun sol ve sağ çerçevelerinde fiziksel düğmeler olduğunu da görülüyor. Soldaki ses düğmesi ve sağdakiler oyun oynamak için tetik düğmeleri olabilir. QHD Plus paneliyle gelen Black Shark 3 Pro’nun aksine bir FullHD Plus ekrana sahip olduğundan PRS-A0’ın özelliklerinin gerçekten Black Shark 4 Pro’yu yansıtıp yansıtmadığı aslında tam belli değil. PRS-A0 ile ilgili detaylar az ama Black Shark 4 olan KSR-A0’ın 6.67 inç ekran, 4.500 mAh batarya ve 120W şarj ile geleceğini görülüyor.

Her ne kadar bilgiler kesin olmasa da telefon resminin gerçeği yansıttığına inanıyoruz. Önümüzdeki günlerde bilgiler kesinleştikçe sizinle paylaşacağız.