Xiaomi kullanıcı arayüzüne sahip katlanabilir bir prototibin bu yılın başlarında fotoğrafları sızdırılmıştı. Şimdi bu cihazla ilgili daha fazla fotoğraf ortaya çıktı.

Sızıdırılan fotoğrafların Xiaomi Mi Mix serisine ait olduğu görünüyor. Anlaşılan o ki Xiaomi katlanır ekran konusunda Galaxy Fold ve Huawei Mate X2 gibi iç katlamayı benimseyecek.

Görüntüler telefonun kalıbını ortaya koyuyor. Fotoğraflarda ekran yok. Üçlü kamera kurulumu da görünüyor fakat bu sadece iz olması acısından sadece yer tutuyor. Bu nedenle son tasarım değişebilir. Değişmeyecek olan şey lensların yatay hizalanması olacaktır.

Mix logosunu tekrar görmek bizi gerçekten şaşırttı. Çünkü bu aileden iki yıldan fazla bir süre önce mağaza raflarına ulaşan son telefon Mi Mix 3 modeliydi. Zaten Mix modeli telefonlar hep geleneksel tasarımdan bir adım önde olan telefonlar oldu.

Xiaomi’nin katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı bilinen bir gerçek fakat fotoğrafları sızan bu tasarımın son hali olup olmadığı kesin değil. Biz, Xiaomi tarafından resmi olarak satışa çıkacak katlanabilir bir telefon modeli tanıtılmadıkça bunları sadece deneme olarak görüyoruz.