20 Ocak’ta başlayacak olan PC Kapalı Beta’da oyuncular yeni bir diyara gidip yeni zorluklarla yüzleşecekler.

Ubisoft, oyuncuların yeni bir araziye yerleşmeleri, topluluklarını inşa etmek için kaynak toplamaları, diğer sivilleri (veya mühendisleri) işe almaları ve yeni yerleşimlerini korumak ve de savunmak için askeri birliklerini oluşturmaları gereken gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunu The Settlers’ın çok beklenen dönüşünü duyurdu.

The Settlers, 17 Mart’ta Windows PC’de çıkacak ve şimdi Ubisoft Connect ve Epic Games Store’da ön siparişe açıldı. Ek olarak oyuncular, 20 Ocak’ta başlayacak olan Kapalı Beta’ya katılabilirler.

Ubisoft Düsseldorf tarafından geliştirilen The Settlers, serinin en popüler oyunlarından ikisi olan The Settlers 3 ve The Settlers 4’ten esinlenilmiş bir reboot (yeniden başlatma) olarak geri dönüyor. Oyuncular, Ubisoft’un tescilli Snowdrop Engine oyun motoru kullanılarak sıfırdan inşa edilen yeni The Settlers’ta yenilenmiş bir görünüm bekleyebilirler çünkü The Settlers, RTS oyun türünün görsel çıtasını yükseltiyor. Hem eski hem de yeni oyuncular, modernleştirilmiş oyunun yanı sıra yemyeşil ve renkli çevre biyomlarını deneyimleyecekler. Oyuncular, The Settlers’ın keyfini üç farklı oyun modunda çıkarabilir: tek oyunculu hikâye, Onslaught ve Skirmish (YZ’ye karşı solo, YZ’ye karşı koop veya sekiz oyuncuya kadar PvP).

The Settlers’ta Elari halkı (oyundaki gruplardan biri) anavatanlarından kaçmak ve yeni, bilinmeyen topraklara yerleşmek zorunda kalıyor. Bu göçmenlerin diğer yerlilerle karşılaşıp yolculuklarında farklı zorluklarla karşı karşıya kalacağı bir maceraya atılın. The Settlers’ta her biri benzersiz bir görünüme, oyun tarzına ve ilgili arka plan hikâyesine sahip toplam üç oynanabilir grup var.

The Settlers çıktığında üç sürüm hâlinde sunulacak:

  • Standart Sürüm: Ana oyun.
  • Entdecker Sürümü (GSA Perakende Sürümü): Ana oyun, diğer fiziksel eşyalar ve dijital açılabilir ögeler.
  • Lüks Sürüm: Ana oyun, lüks paket ve diğer dijital ögeler.

Yaklaşan Kapalı Beta’ya katılan oyuncular şunları deneyimleyebilir: Eğitim modu, iki oynanabilir grup ve iki Skirmish modu (1v1 ve 2v2). Oyuncular Kapalı Beta’yı 20-24 Ocak tarihleri arasında hem Epic Games Store hem de Ubisoft Connect’te süre kısıtlaması olmadan oynayabilecekler. Kapalı Beta ön yüklemesi 18 Ocak’ta başlayacak.

The Settlers Kapalı Beta Kayıt:

Kapalı Beta için https://thesettlers.com adresinden kaydolun.