Sony, Avustralya’da sessizce revize edilmiş bir PS5 modelini piyasaya sürdü.

Avustralya merkezli bir oyun sitesi olan Press Start, revize edilmiş PS5 modellerinin taban standı için artık tornavida gerektirmeyen yeni bir vida içerdiğini bildiriyor. Sony’nin, elle kolayca ayarlanabilmesi için üst kısımda kavrama ile yeni bir vida türü kullanıldığı bildiriliyor.

Orjinal PS5 ile Revize PS5 Arasındaki Farklar

Press Start ayrıca bu güncellenmiş PS5 modellerinin orijinalinden yaklaşık 300 gram daha hafif olduğunu açıklıyor. Ancak Sony’nin ağırlığı azaltmak için neyi kaldırdığı veya değiştirdiği net değil. Yeni PS5’ler, orijinalinde bulunan CFI-1000 yerine bir CFI-1102A model numarasıyla geliyor.

Avustralya, bu biraz revize edilmiş PS5 modellerinin stoklarını alan ilk ülke gibi görünüyor. Sony, önerilen taban standı için tornavida ihtiyacını ortadan kaldırmış olsa da, konsoldaki isteğe bağlı çıkarılabilir M.2 SSD depolama alanına erişmek için yine de bir tornavidaya ihtiyacınız olacak.

Sony, yaklaşan bir yazılım güncellemesiyle çıkarılabilir SSD depolamayı piyasaya sürmeyi planlıyor. Şu anda beta test kullanıcıları için mevcut olan güncelleme ayrıca PS5 kontrol paneli kullanıcı arayüzünde iyileştirmeler, yerleşik TV hoparlörleri için 3D ses desteği ve oyunların PS4 ve PS5 sürümlerini ayırt etmenin daha iyi bir yolunu da içeriyor.