Gamescom Opening Night Live’dan duyurulan Microsoft’un Halo temalı Xbox Series X, Halo Infinite’in 8 Aralık’ta onaylanan lansmanından yaklaşık bir ay önce, 15 Kasım’da gelecek.

Sınırlı sayıda üretilen konsol, Halo’nun 20. yıl dönümünü anmak için tasarlandı. Altın vurgular, metalik kaplama ve Halo’nun göksel ortamından bir ipucu alan yıldızlı bir dış cepheye sahip. Konsol ayrıca Halo Infinite’in indirilebilir bir kopyası (yayınlandığında), eşleşen bir kontrolör ve üst havalandırmada yeşil yerine mavi vurgularla birlikte geliyor. Hatta bu özel konsol Halo temalı seslerle açılıp ve kapanıyor.

Xbox Series X Halo Infinite Limited Edition Fiyatı

Microsoft’un Halo temalı Xbox Series X konsolu, Gamescom 2021’de tanıtıldığı sıralarda sınırlı sayıda Microsoft Store ve Target’ta 549,99 dolara ön siparişe açıldı ve ilk ön sipariş stokları birkaç dakika içinde tükendi.

Bildiğiniz gibi zaten yeni nesil konsolların stokları konusunda ciddi sorunlar yaşanıyor. Fakat kaçırdım diye üzülmeyin çünkü Dünya’nın en büyük parekendecilerinden Walmart ve Bestbuy bu özel seri konsolun yakında tekrar satılacağını açıkladı. Zaten Xbox Series X Halo Infinite Limited Edition’ın resmi çıkış tarihi 15 Kasım 2021 olarak duyuruldu.