Nvidia, gürültü gidermeyi iyileştirmek, daha fazla kamerayı desteklemek ve uygulama tarafından kullanılan VRAM miktarını azaltmak için Broadcast(Yayın) uygulamasını güncelledi.

Nvidia Broadcast, öncelikle yayıncılar ve içerik oluşturucular tarafından mikrofondan gelen arka plan gürültüsünü filtrelemek veya web kamerası için arka planı bulanıklaştırmak için kullanılıyor. Nvidia, bugün 1.3 sürümüyle bu ana kullanım durumlarını geliştirmeye odaklanıyor.

Nvidia Broadcast, yayıncılar için popüler bir seçim haline gelse de uygulama bazen biri heyecanla konuşurken yüksek perdeli sesleri filtreleliyor. Nvidia, “Yeni güncelleme, istenmeyen arka plan gürültüsünü ortadan kaldırırken bu konuşmayı korumak için özel eğitim ses profilleriyle bunu ele alıyor” diyor. Bu, akıştaki herhangi bir çığlık veya şok anının artık yanlışlıkla kaldırılmayacağı anlamına gelmeliyor.

Nvidia ayrıca yeni güncelleme ile Canon EOS Webcam Utility, Nikon Webcam Utility, Sony Webcam Utility ve OBS Virtual Camera dahil olmak üzere bir dizi kamera uygulamasını destekliyor. Bu, yayıncıların ve yayıncıların kamera görüntülerini değiştirmelerini çok daha kolay hale getirirken arka plan bulanıklığı veya başka efektler de ekliyor.

Nvidia Broadcast için en son yayınlanan 1.2 güncellemesi bir yığın efekt ekliyordu. Ancak bunların bir kısmını aynı anda bir mikrofon, hoparlör ve kamera üzerinde kullanıldığından oyun sırasında performans ve kare hızlarında düşürmeye yol açıyordu. Fakat yayınlanacak yeni 1.3 güncellemesi, VRAM kullanımını yüzde 40’tan fazla önemli ölçüde azaltarak oyun oynarken performansı büyük ölçüde artıracak.

Geçmişte Nvidia Broadcast ile ilgili bir dizi hata ve sorunla karşılaşmıştık ancak Nvidia, daha iyi, daha pürüzsüz bir Nvidia Broadcast deneyimi sağlayan birkaç yeni UI öğesi ve hata düzeltmeleri olduğunu da söylüyor. Nvidia’nın en son 1.3 Broadcast güncellemesini Nvidia’nın web sitesinden indirebilirsiniz.