Google, ev güvenlik sistemleri Nest Secure ve Dropcam için desteklerinin 8 Nisan 2024 tarihinde sona ereceğini duyurdu.

Bu tarihe kadar tüm mevcut özellikler kullanılabilir olacak ve kullanıcılar Nest Secure ve Dropcam’i şu anda olduğu gibi kullanmaya devam edebilecekler. Google, “Tüm özellikler 8 Nisan 2024 tarihine kadar kullanılabilir olacak. Bu tarihten sonra Dropcam çalışmayacak ve Nest uygulamasıyla durumu kontrol edemeyeceksiniz” şeklinde bir blog yazısıyla açıklama yaptı.

Ayrıca, şirket, “Works with Nest” programını da 29 Eylül’de kapatmaya karar verdi. Google, Works with Nest’i 2014 yılında başlatmıştı. Bu program, üçüncü taraf cihazların Nest ürünleriyle sorunsuz bir şekilde bağlanmasını ve entegre bir akıllı ev deneyimi oluşturulmasını sağlıyordu. Şirket, 2019 yılında programı kaldırmaya karar vermiş ve son birkaç yıl için destek sağlamıştı. Google, “Works with Nest desteğini son birkaç yıl için uzattık ve 29 Eylül 2023 tarihinden itibaren resmen sonlandıracağız. Bu tarihe kadar, tüm mevcut Works with Nest bağlantıları aktif kalacak” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz ay Google, Advanced Technology and Projects (ATAP) grubunun ürettiği Jacquard aksesuarlarından sorumlu uygulamanın Nisan ayında kapatılacağını da doğruladı. Jacquard, akıllı giyim, ayakkabı ve diğer günlük ihtiyaçlar için oluşturulmuş tam ölçekli bir dijital teknoloji platformudur ve Google tarafından 2015 yılında duyurulmuş ve iki yıl sonra Levi’s’ten özel ceketlerde kullanılmıştı.