Facebook artık Messenger ve Instagram arasında uygulamalar arası grup sohbetleri başlatmanıza izin verecek.

Bu yenilik, Facebook’un uygulamalarının birbirleriyle daha iyi çalışmasını sağlama hedeflerinde ileriye doğru atılmış büyük bir adım. Uygulamalar arası bu yeni iletişim özelliğini kullanabilmek için kaydolmanız gerekecek. Facebook, “Instagram’daki uygun kişilerin %70’inden fazlasının yeni Messenger deneyimini kullanacabileceğini” söylüyor.

Şirket, uygulamalar arası grup mesajlaşmasına ek olarak mesajlaşma uygulamalarına başka yeni özellikler de getiriyor. Anketler Instagram’daki grup DM’lerinde ve uygulamalar arası sohbetlerde de mevcut olacak. Böylece örneğin öğle yemeğini nerede yiyeceğinize oylama başlatabileceksiniz. Facebook, Messenger’a grup yazma göstergeleri de ekledi. Böylece birden fazla kişinin bir mesaj yazdığını görebileceksiniz. (Facebook’un blog gönderisinden Instagram’a da grup yazma göstergelerinin gelip gelmediği belli değil. Ancak şirketten bunu netleştirmesini bekliyoruz) Ve artık Facebook’un Birlikte İzle özelliğini ile arkadaşlarınızla Instagram feed’inizden video izlemek mümkün olacak.

Facebook ayrıca Messenger’a, J Balvin’in son albümünden ilham alan bir “yazlık çekirdek” teması ve bir astroloji teması da dahil olmak üzere yeni sohbet temaları ekliyor.