Yakında gerçekleşecek olan Prime Day ayrıcalıklarından faydalanmak için geç değil. Amazon Prime ayrıcalıklarından faydalanmak için hemen kayıt olun.

Amazon, geleneksel Prime Day satışlarını 21 Haziran Pazartesi ve 22 Haziran Salı olarak planlandığını duyurdu. Geçen yıl koronavirüs nedeniyle normalden üç ay sonra 13 ve 14 Ekim’de gerçekleşmişti. Ancak bu yıl programa geri dönüldü ve daha önce olduğu gibi Amazon, Prime üyeleri için birçok ürününde fiyat düşürecek. Amazon, Prime Day günlerine erişim sağlamanın yanı sıra, insanları Prime hizmetine kaydolmaya ikna etmek için bir dizi özellik sunuyor.

amazon_prime

Amazon Prime Ayrıcalıkları

 • Amazon Türkiye sitesinden yapacağınız alışverişlerde ücretsiz ve daha hızlı kargo (birçok ürün için iki günde teslimat ve seçili şehirlerde aynı gün-ertesi gün teslimat). Ayrıca, sadece Prime üyelerine özel indirimler ve fırsat günlerinden yararlanma.
 • Yakın zamanda Türkçe dil desteğine kavuşan Prime Video üzerinden sayısız filmleri, dizileri ve şovları izleme imkanı.
 • Ücretsiz Twitch kanal aboneliği(her ay sadece 1 kanal için geçerli) ve ayrıca her ay yenilenen yeni ücretsiz oyunlar-paketler içeren Prime Gaming ayrıcalıkları.

Ayrıca Prime hesabınızı ve tüm özelliklerini başka bir yetişkinle paylaşabilirsiniz. İlk kayıtta 30 günlük ücretsiz deneme süresine sahip olursunuz. Böylece uygun olup olmadığını görmek için (ve Prime Day özel ürünlerini) deneyebilirsiniz. Memnun kalmazsanız 30 gün sonunda hiçbir ücret ödemeden aboneliğiniz iptal edebilirsiniz.

Amazon Prime Kayıt Olma Adımları

 • Öncelikle bir Amazon hesabınıza ihtiyacınız olacak. Eğer hesabınız yoksa bu linkten kendinize bir Amazon hesabı oluşturun.
 • Hesabı oluştururken e-postanıza tek seferlik şifre gönderilecektir. E-posta hesabınıza gelen şifreyi kopyalayın, Amazon sayfasına yapıştırın ve ‘Amazon Hesabınızı Oluşturun’a tıklayın. Hesabınız oluşturuldu.
 • Hesabınızı oluşturduktan sonra https://www.amazon.com.tr/amazonprime adresine gidin.
 • ABD için farklı paket seçenekleri olmasına rağmen Türkiye için tek fiyat uygulanıyor.
 • Ana sayfadaki ’30 GÜN ÜCRETSİZ DENE’ butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada ‘Ödeme aracı ekleyin’ başlığı altındakiKredi kartı veya banka kartı ekleyin yazısına tıklayıp kredi kartı bilgilerinizi girin.
 • Bilgileri girdikten sonra ‘Kartınızı ekleyin’ butonuna tıklayıp kartınızı kaydedin.
 • İşlem tamamdır. Artık 30 gün ücretsiz Amazon Prime aboneliğine sahipsiniz. Her ay bu aboneliğiniz siz iptal etmediğiniz sürece yenilecektir.

Not: İşlemler sonlandıktan sonra Amazon kartınızın bilgilerini doğrulamak için kartınızdan 1 dolar çekecektir. Fakat birkaç gün içerisinde bu 1 dolar kartınıza iade edilecektir.

Amazon Prime Fiyatı

Amazon Prime, Amerika’da aylık 8,99 dolara sunuluyorken Türkiye’de sadece 7,90 TL ile fiyatlandırılıyor. Bu fiyatın 3-4 katını, vereceğiniz ilk siparişte kargo ücreti ödemeyerek geri alıyorsunuz. Ayrıca ayda sadece 1(bir) Twitch kanal aboneliği dışında ayrıcalıklar için bir sınırlama bulunmuyor.