Zyxel Networks, kurumsal düzeydeki müşterilerin yüksek bant genişliği ihtiyacına yanıt vermek için XGS2220 L3 Access Switch serisini tanıttı.

WiFi 6/6E kablosuz cihazların artan bant genişliği gereksinimleri, ağları üzerinde büyük bir yük oluşturuyor. XGS2220 serisi, kobiler, oteller, okullar, hastaneler ve diğer kamu yapılarının artan taleplerini karşılamaya yardımcı olmak için çok yönlü ve zengin özelliklere sahip bir switch sunuyor.

XGS2220 serisi, yüksek kaliteli çevrimiçi görüşmeler veya profesyonel bir şekilde canlı video yayını yapmak için gerekli olan performansı sağlayabiliyor. Ayrıca, altı farklı modelden oluşan standart ağ bağlantıları sunan ve üç PoE modeli içeren tam donanımlı bir tasarıma sahip.

XGS2220 serisi switchler, kullanıcıların kendi yönetim anlayışlarına uygun bir şekilde switchleri yönetebilmeleri için geliştirildi. Kullanıcılar, standalone mod veya Nebula bulut tarafından yönetilen mod ile switchleri yönetebilirler. Ayrıca, XGS2220 serisi, gelişmiş IGMP teknolojisi, ağ analitiği uyarıları ve daha fazlasını sağlayan bir yıllık Nebula Pro lisansı ile birlikte geliyor.

Zyxel Networking SBU’nun Kıdemli Başkan Yardımcısı Bay Kell Lin, “XGS2220 serisi, müşterilerimize modern cihazların artan bant genişliği taleplerini karşılayabilmeleri için sağlam bir çözüm sağlıyor. Ağdaki yükü kaldırabilecek şekilde tasarlanan XGS2220 serisi, kullanıcıların işlemlerini mümkün olduğu kadar kolaylaştırmak için bir dizi yeni özellik ve yönetim seçeneği sunuyor.” dedi.

Zyxel’in en yeni XGS2220 serisinin öne çıkan özellikleri;

  • Çeşitli Güç Bütçesi: 400W ila 960W arasında, WiFi 6/6E AP’ler, VoIP, gözetim ve ağlı AV cihazlarını kolayca karşılar.
  • Esnek Uplinkler: Altı adet 10G uplink, dört adet 10G SFP+ ve iki adet 10G Multi-Gig RJ 45 içerir.
  • Network AV (Ağ Bağlantılı Görsel-İşitsel Mod) Modu: Okul gibi lokasyonlardaki ekranlar için hazır AV modunu destekler, kurulumu basitleştiren kurulum sihirbazıyla birlikte kullanışlı bir AV kontrol paneli sunar.
  • QoS ve VLAN: Katman 2 özellikleri (QinQ VLAN tünelleme, VLAN çevirisi) ve Katman 3 statik yönlendirme yeteneklerine sahiptir.
  • Yüksek Kaliteli, Akıllı Tasarım: Uyarlanabilir, enerji tasarruflu ve sessiz soğutma fanı sistemi dahil olmak üzere uzun ömürlü malzemelerle üretilmiştir.