Bir süredir Android işletim sistemler tarafından kullanılan, telefonda başka işlerle uğraşırken aynı anda küçük bir pencere içerisinde Youtube’den video izlemeye imkan sağlayan Picture-in-Picture(Resim içinde resim) özelliğini şimdi de iPhone ve iPad’ler için getiriyor.

The Verge‘nin haberine göre; Bir YouTube sözcüsü, özelliğin şu anda Premium abonelere sunulduğunu ve ABD’deki tüm iOS kullanıcıları (ücretsiz olanlar dahil) için bir lansman çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Apple, iOS 9 yüklü iPad’ler için resim içinde resim desteği ekledi ve bunu iOS 14 yüklü iPhone’lara getirmişti. O zamandan beri YouTube’un iPhone ve iPad’lerde bu özelliğe verdiği destek düzensizdi (bazı kullanıcılar bunun Premium olmayan aboneler için çalışmadığını bildirmiş olsa da) iPhone kullanıcıları bu özelliğe yalnızca periyodik olarak erişebildi.

Bu karmaşıklık, en azından ABD’deki kullanıcılar için ortadan kalkıyor gibi görünüyor. YouTube Premium aboneliği olan veya olmayan iOS kullanıcıları, Android kullanıcılarının yıllardır sahip olduğu picture-in-picture özelliğini yakında iOS YouTube uygulamasında kullanabilecek. Tam tarih belli olmasa da bu özellik iOS cihazlara geldiği zaman kısa sürede bütün dünyadaki iOS kullanıcıları da kullanmaya başlayabileceklerdir.