Nvidia ve Gameplus ortaklığı ile 15 Mart’ta Türkiye’de hizmet vermeye başlayan GeForce Now’ın, Temmuz’un 15’ine kadar İstanbul sunucuları aktif edilecek.

Nvidia’nın donanıma ihtiyacınız olmadan oyunları RTX açık şekilde oynamanıza imkan sağlayan bulut tabanlı oyun platformu GeForce Now 15 Mart’ta kullanılmaya başlandığında sadece Ankara serverları aktif olarak hizmet vermeye başlamıştı. Yapılan lansmanda Türkiye içerisinde Ankara dışında İstanbul ve İzmir serverlarının da olacağı ve aktif olması için çalışmaların başladığı da duyurulmuştu. Oyuncular için müjdeli haber geldi. Nvidia’nın Türkiye’deki partneri GamePlus’ın yaptığı açıklamaya göre GeForce Now İstanbul serverı Temmuz’un ilk 15’ine kadar aktif olacak.

Duyuru sessiz sedasız bir şekilde aboneliği biten GeForce Now abonelerine yeni üyelik avantajı bildiren bir e-posta ile yapıldı. Resmi bir bülten paylaşılıp paylaşılmayacağı henüz belli olmayan bu haber İstanbul’daki oyuncular mutlu edeceği kesin.

GeForce Now Fiyatı

GeForce Now’ın BasicPremium ve Avantajlı 3 Aylık Premium olarak üç paket seçeneği bulunuyor.

Basic Paket  Ücretsiz

Basic paket oyunculara ücretsiz olarak sunulan bir paket olacak. Bu pakette oturum süresi 1 saatle sınırlı, RTX seçeneği kapalı ve sunucunun belirli bir kapasitesi ayrılmış şekilde hizmet verecek.

Premium Paket – 74,9 TL / aylık abonelik

Bu paketle oyuncuların herhangi bir sınırı bulunmayacak. Bu paket sahibi olan oyuncular öncelikli erişim hakkı ve uzatılmış oturum süresi ile RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak. Bu paketle oyuncuların herhangi bir taahhüt bulunmayacak. İstedikleri zaman aboneliklerini iptal ettirebilecek. Bu abonelik aylık yenilenebilir bir sistem benimseyecek.

Avantajlı 3 Aylık Premium Paket – 179,7 TL / 3 ay

Bu paket normalde olmaması gereken bir paket seçeneği. Adından da anlaşılacağı üzere lansmana özel olarak oluşturulmuş ve kısa vadeli bir paket olacak. Bu paket ücreti üç aylık peşin olarak alınacak. Bu paketi alan oyuncular üç ay boyunca Premium Paket avantajlarından faydalanacak. Üç ay sonunda oyuncular ya ücretsiz Basic Paket’ten ya da Premium Paket’e 74,9 lira ödeyerek GeForce Now aboneliklerine devam edecek.