Çıkardığı oyunlarla adından sıkça söz ettiren Rockstar’ın patron markası Take Two’nun henüz duyurulmamış üç farklı remaster sürüm üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Rockstar Games’in GTA serisinin popüler oyunlarından birini remaster olarak geliştireceği daha önce ortaya atılmıştı. Hatta bu haberi ortaya atanlar oyunun GTA 3 olacağı konusunda hem fikirdi. Bu dedikodular ortada dolaşırken Rockstar’ın patron şirketi Take-Two Interactive’in yayınlamış 2022 yılı ilk çeyreğine ilişkin kazanç raporunda, şirketin henüz duyurmamış olduğu üç farklı remaster sürüm üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Şuan için remaster’ın hangi oyun için geliştirildiği bilinmiyor. Ancak geçtiğimiz günlerde Take-Two, GTA 5 sürümünün yeni nesli hakkında detaylı bir açıklama yaptı. Bu açıklamada şirket, 22 Ekim’de GTA 3 hayranlarını bir sürprizin beklediğini duyurdu. Yayıncıların GTA 3’ün 20. yıl dönümünü kutlamak için hangi sürprizlere imza atacağı merak edilirken, şirketin kararı GTA 3’ün yeniden yapımı hakkında dedikodulara yol açtı. Bu üç oyuna ek olarak Take-Two gelir raporu, şirketin GTA Online’ın bağımsız bir sürümü, GTA 5’in yeni nesil bir sürümü ve Kerbal Space Program’ın yenilenmiş sürümü üzerinde de çalıştığına işaret ediyor.