Bethesda Softworks, ilk çıkışından yaklaşık on yıl sonra, beğenilen hit Skyrim’e gelen yeni güncellemeleri duyuruyor.

Bethesda, orijinal lansman tarihinden tam 10 yıl sonra 11 Kasım’da Skyrim Special Edition’ın tüm sahiplerine sunulacak ücretsiz bir yeni nesil yükseltmeyi duyurdu. Ve hepsi bu kadar değil: Bethesda, balık tutma yeteneği de dahil olmak üzere tüm Special Edition sahipleri için oyuna üç adet ücretsiz Creation Club içeriği ekleyecek.

SKY10_Anni_Edition

Bethesda ayrıca 11 Kasım’da The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition olarak adlandırılan oyunun başka bir sürümünü yayınlayacak. Bu sürüm, Special Edition’daki her şeyi, üç ücretsiz Creation Club içeriğini, görevleri, silahları ve daha fazlası dahil olmak üzere ‘Creation Club’dan 500’den fazla benzersiz içerik getiriyor. Halihazırda Special Edition’a sahipseniz veya oyunu Xbox Game Pass’te oynuyorsanız Bethesda Anniversary Edition’a yükseltme satın almanıza izin verecek. Ancak fiyatı ayrıntılı olarak açıklamadı.

Yaklaşan yeni nesil yükseltme ile Skyrim, üç konsol neslinin tamamına taşınmış olacak. Bethesda ayrıca bir VR bağlantı noktası ve belki de en ünlüsü Amazon’un Alexa asistanı için Skyrim: Very Special Edition adlı bir bağlantı noktası yayınladı.