Riot Games’in Türkiye ofisi, ülkemizdeki 10.yaşını kutluyor. 2012 yılında tek bir oyunla başlayan yolculuk, bugün milyonlarca oyuncu eşliğinde 5 farklı oyun, büyüyen bir espor ekosistemi ve eğlence dünyasından farklı içeriklerle yoluna devam ediyor.

Türkiye’deki dijital oyunlar ekosisteminin en büyük temsilcisi olan Riot Games, ülkemizdeki 10.yaşını oyuncularla birlikte kutluyor. 2012 yılında, şirketin ilk oyunu League of Legends’la ülkemizde başladığı macera, bugün tamamen yerelleştirilmiş 5 yeni oyun, müzik albümleri, çizgi romanlar, moda ve medya iş birlikleriyle devam ediyor. 

Ülkemize özel fiyatlandırma, Türkçe dil desteği, özel turnuvalar, ilk profesyonel espor liginin oluşturulması gibi adımlarla oyuncuların tam 10 yıldır yanında olan Riot Games, yeni yaşını oyuncu etkinlikleriyle kutluyor. Bu kapsamda ödüllü topluluk turnuvaları, festivaller, oyun için özel içerikler ve sosyal medya yarışmaları gibi etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.

TÜRKİYE’DEKİ OYUNCU MACERASINI ANLATAN 10 YIL

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Erdinç İyikul, Türkiye ofisinin 10 yılının aslında ülkemiz oyun geçmişini de özetleyen bir süreç olduğunu vurguladığı konuşmasında, şu değerlendirmelerde bulundu:

Riot Games Türkiye ofisinin 10 yılı geride bırakması, bizim için çok heyecan ve gurur verici. Aslında bu 10 yıl, Türkiye’deki oyun macerasını da anlatan bir süreç. Riot Games olarak Türkiye’ye ilk geldiğimizde oyuna ve oyunculara verilen değeri, yaptığımız yatırımlar ve etkinliklerle bugün bambaşka bir noktaya taşıdık. Bugüne kadar oyun ve oyuncular için pek çok şeyin gelişmesine öncülük ettik ve oyuncu deneyimini en önemli önceliğimiz olarak belirledik. Yolculuğa başladığımız 2012 yılında elimizde League of Legends olarak bir tane ürünümüz vardı. Bugün ise tamamen yerelleştirdiğimiz 5 farklı oyun, kocaman bir espor ekosistemi, çizgi romanlar, müzik albümleri, animasyonlar ve izlenme rekoru kıran bir Netflix dizimiz var. Türkiye’ye baktığımızda, oyuncularımızla dopdolu bir 10 sene geçirdiğimizi görüyoruz. Oyuncuların bize ayırdığı zamanı, onlara en eğlenceli ve anlamlı şekilde geri vermeye gayret ettik. Sunucu yatırımlarından üniversite iş birliklerine, yerelleştirme çalışmalarından ilk profesyonel espor liginin oluşturulmasına kadar farklı noktalarda devrim niteliğinde adımlar attık.  Böylesine büyük bir ekosistemin inşaasında öncü rol oynamak gurur verici. Bu 10 yıla dönüp baktığım zaman oyuncularımızla beraber çok heyecan dolu, bizi büyüten, her anından keyif aldığımız bir yolculuk oldu diyebilirim. 10 senede bizimle olan herkese çok teşekkür ediyorum.

League of Legend’ta  22 milyon hesap açıldı

Oyuncu sayılarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Erdinç İyikul; “Türkiye’de 10.yılını kutlayan League of Legends’ta 22 milyondan fazla hesap sayısı ile oyuncu sayımız artmaya devam ediyor. 2021’de Lig yayınlarımız Türkiye’de toplam 6 milyon saatten fazla izlendi. League of Legends ilk göz ağrımız ve oyun içinde yaptığımız yeniliklerle Vadi’de rekabeti diri tutmak istiyoruz. Karşılığını da 10 yıldır hiç azalmayan; aksine artan bir ilgiyle alıyoruz.” dedi.