Riders Republic’in üçüncü sezonu Summer Break’in yarından itibaren Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia ve Windows PC için Ubisoft Store ile Epic Games Store’da erişilebilir olacağını duyurdu.

Yaz boyunca oyuncular; özel bir ağaçlandırma etkinliği, Showdown modunun iki oyuncağının** oyun içi mağazaya sunulması ve çok beklenen BMX’in gelişini kutlamak için bir etkinlik dâhil olmak üzere yeni ücretsiz içerik ve haftalık programlara erişebilecekler.

Bu sezon, yarın başlayacak ve 10 Ağustos’a kadar sürecek özel bir etkinlik olan Project Rebirth ile başlıyor. Bu etkinlik, geçen yıl Birleşmiş Milletler Çevre Programı’nın Playing for the Planet sosyal birliği tarafından yürütülen ve katılımcıların çevre bilincini artırmaya odaklanan etkinlikler veya oyun modları oluşturmaya teşvik eden bir oyun geliştirme yarışması olan 2021 Green Game Jam’de bir teklif olarak hazırlandı.

Project Rebirth sırasında oyuncular, onları ana kampa götürecek bir ışınlanma noktası kullanarak bölgeyi yeniden ağaçlandırmak için çöl alanına ağaç dikebilecekleri Reforestation*** etkinliğine katılmaya davet edilirler. Topluluğun ağaçlandırma çalışmaları sayesinde, kurak iklimlere dayanıklı bitki ve ağaçlarla yavaş yavaş kaplanacak olan çöldeki tüm oyuncular için yeni bir Toplu Yarış parkuru olan Desert Bloom başlayacak. 30 Temmuz’da etkinlik, oyuncuların katılabilecekleri ve iklim eylemine bağlılıklarını gösterebilecekleri, kendi türünde benzersiz olan Climate March yani İklim Yürüyüşü ile sona erecek.

Son olarak, Summer Break’in sonunda Riders Republic, BMX tarzı serbest stil aktivitelerine odaklanan haftalık mücadelelerle BMX spor eklentisinin başlangıcını kutlayacak bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.