Summer Game Fest live showcase sırasında Ubisoft, mitolojik Pers dünyasında geçen bir aksiyon-macera platform oyunu olan Prince of Persia: The Lost Crown’un çıkış tarihini duyurdu!

Prince of Persia: The Lost Crown, 18 Ocak 2024 tarihinde Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S ve Xbox One, Amazon Luna ve Epic Games Store ile Ubisoft Mağazası üzerinden Windows PC için piyasaya sürülecek. Oyuncular ayrıca PC, Xbox ve Amazon Luna’da Ubisoft+’a abone olabilecekler.

Bu yepyeni macerada, oyuncular genç ve yetenekli bir savaşçı olan Sargon’u ve “The Immortals” adlı seçkin bir grup üyesini canlandıracaklar. Prens Ghassan’ı kurtarmak için gönderildikleri sırada, bir zamanlar büyüleyici bir yer olan ancak şimdi lanetlenmiş ve düşmanca bir hal alan Qaf Dağı’nı keşfedecekler. Sargon ve silah arkadaşları zamanın kendisinin de bir hain düşman olduğunu ve dünya dengesinin yeniden sağlanması gerektiğini yakında keşfedecekler.

Metroidvania yapısından esinlenen Prince of Persia: The Lost Crown, oyunculara kendi hızlarında keşfedebilecekleri el yapımı bir dünyayı sunuyor. Citadel of Knowledge’den renkli Hyrcanian Ormanı manzaralarına kadar çeşitli ortamları keşfeden oyuncular, Pers mitolojisinden esinlenen bir dizi çevreye rastlayacaklar. Yeni zaman güçleri elde ederek, benzersiz yetenekleri açığa çıkararak ve bunları savaşta birleştirerek, Sargon giderek daha derinlere inerek Qaf Dağı’nda bulmacaları çözecek, sırları bulacak ve heyecan verici yan görevleri tamamlayacak.

Bu epik yolculukta, Sargon mitolojik düşmanlar, devasa bosslar ve acımasız tuzaklarla mücadele edecek. Dövüş ve platform becerilerini birleştiren oyuncular, Citadel’in koruyucusu korkunç Manticore Jahandar gibi zamana bağlı yaratıkları yenecekler. Oyuncular, yıkıcı komboları tetiklemek için derin ve ilgi çekici bir dövüş sisteminde yaratıcılıklarını ortaya koyacaklar.

Oyuncular, bu efsanevi yeri keşfederken, Mentrix tarafından oluşturulan orijinal film müziği sayesinde kendilerini tamamen kaptıracaklar. İran doğumlu besteci, müzisyenleri bir ortamdan diğerine yönlendirmek için hem geleneksel enstrümanları hem de modern sesleri birleştiriyor. Mentrix’e, patron dövüşlerinin destansı ölçeğini yansıtmak için kendi kişisel dokunuşunu getiren ödüllü besteci Gareth Coker eşlik edecek.

Ubisoft Montpellier’den deneyimli veteranlardan oluşan bir ekip tarafından geliştirilen Prince of Persia: The Lost Crown, efsanevi seriye yeni bir yaklaşım getirerek yeni karakterler ve öyküler, etkileyici bir anlatı ve heyecan verici oyun mekaniklerini bir araya getiriyor.