Ubisoft, Paradiso Media ile iş birliği içinde Assassin’s Creed tarih podcast’inin yepyeni bir sezonunun çıkışını duyurdu.

2020’de piyasaya sürülen ve Viking savaşçılarının destansı maceralarını anlatan ilk sezonun ardından gelen “Ragnarök” serisi, dinleyicileri yeni genişletme Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarök’ün mitlerini keşfetmeye davet ediyor. İskandinav mitolojisinde önde gelen uzmanların sunacağı bilgilerle büyüleyici bir ses deneyimi yaşayın ve sürükleyici hikâyeler dinleyin.

Echoes of History podcast’i bugün dinleyicilere İskandinav tanrılarının destansı hikayelerini deneyimleme ve İskandinav kozmosunun dokuz aleminin derinliklerine inme şansı sunuyor. İskandinav mitolojisinde uzman tarihçilerin yorumlarıyla zenginleştirilen Ragnarök serisi, bu muhteşem destanların günümüz kültürümüzü nasıl etkilediğini göstermeyi amaçlıyor.

Bu podcast serisi, her biri 15 dakikalık 5 bölümden oluşan, ses formatında tarihi bir belgesel dizisi sunmaktadır. Tarihçiler ve uluslararası tanınmış uzmanlar, daha önce hiç duymadığınız şekilde, İskandinav mitolojisinin görkemli hikâyelerini hayata geçirecekler:

  1. Bölüm: İskandinav mitolojisinde dünyanın ve tanrıların yaratılışı.
  2. Bölüm: İskandinav kozmosunun dokuz diyarı.
  3. Bölüm: Tanrılar, istisnai varlıklar ve onların maharetleri.
  4. Bölüm: Kaçak bir katil hâline gelen düzenbaz tanrı Loki.
  5. Bölüm: Ragnarök, Tanrıların Şafağı ve Dünya için yeni bir başlangıç.

Echoes of History’nin bu sezonu, aynı zamanda bu bölümlerin sunuculuğunu yapan ve dinleyicilerle İskandinav tanrıları ve efsanelerine olan tutkularını paylaşan özel konuğumuz Lance Geiger’i de ağırlayacak.

Dawn of Ragnarök Kısa Hikayesi

Ubisoft Sofia öncülüğünde geliştirilen Dawn of Ragnarök’te Eivor, İskandinavların savaş ve bilgelik tanrısı Odin olarak kaderiyle yüzleşmelidir. Cüce krallığı Svartalfheim çöküyor ve bu kaosun ortasında Odin’in sevgili oğlu Baldr, öldürülemez ateş devi Surtr tarafından esir alındı. Oyuncular, mitolojik zıtlıklar dünyasında umutsuz bir kurtarma görevine girişerek efsanevi Viking destanlarına devam ederken yeni ilahi güçleri kullanabilecekler.