2020’nin en iyi oyunlarından Hades, 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor. Ayrıca Xbox Game Pass abonesiyseniz, ilk gün oynayabilirsiniz.

2020’nin en iyi oyunlarından biri olan Supergiant Games’in mükemmel roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak. Ve bir Xbox Game Pass abonesiyseniz, oyuna 13 Ağustos’ta da erişebileceksiniz.

Supergiant, Private Division ile ortaklaşa oyunun fiziksel sürümlerini de satışa sunacak. Xbox fiziksel sürümü hem Xbox One hem de Xbox Series konsollarında çalışacak. Fakat PS4 ve PS5 için ayrı fiziksel sürümler olacak. Oyunun fiziksel veya dijital PS4 sürümünü alırsanız, PS5 sürümüne ücretsiz yükseltme hakkınız olacak.

Supergiant Games, blogunda oyunun performansı konusunda, “Hades’in Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri 1080p’de saniyede 60 kare hedefte çalışıyor” dedi. Xbox Series X/S ve PlayStation 5 sürümleri, saniyede 60 kare hedefte 4K’da çalışacak. Ancak oyunun Xbox ve PlayStation sürümleri, Nintendo Switch sürümünün sahip olduğu PC çapraz kaydetme özelliğini desteklemeyecek.