Video oyun sektörünün en ünlü isimlerinden Tom Henderson, GTA Remaster Trilogy’nin çıkış tarihi hakkında oyuncularla yeni bilgiler paylaştı.

Bildiğiniz gibi GTA Remaster Trilogy bu yıl piyasaya sürüleceğiyle ilgili birkaç hafta önce dedikodular çıkmıştı. Yeni gelişmeler GTA Remaster Trilogy’in çıkışıyla ilgili yeni bilgiler içeriyor. Oyun sektörünün önemli bir haber kaynağı olan Tom Henderson tarafından sağlanan bilgilere göre GTA Remaster Trilogy, başlangıçta planlanandan farklı bir tarihte piyasaya sürülebilir. Henderson, bu yöndeki GTA serisinin yeniden yapımı hakkında ortaya atılan iddiaların doğru olduğunu, çıkan haber kaynağının belirttiği çıkış tarihi 2021 olmasına rağmen, söz konusu GTA üçlemesinin remaster’ı 2022 yılında oyuncuyla buluşacağını söyledi.

GTA Remastered Trilogy Çıkış Tarihi

Şimdiye kadar Rockstar Games ve Take Two’dan bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak şirkete yakın bir kaynağın dediği gibi remake üçlemesinin 2022 yılında çıkması çok muhtemel.

GTA Remastered Trilogy Hakkında Bilinenler

Geçtiğimiz haftalarda GTA Remake üçlemesi hakkında önemli bilgiler paylaşılmıştı. Paylaşılan bilgilerde her üç oyunda, fragmanı hayranlık uyandıran Unreal Engine oyun motorunu kullanılacağı ve remake’lerin hem eski hem de yeni grafikler kullanılarak geliştirildiği paylaşıldı.

Bu arada aynı dedikodular, söz konusu remake’lerin orijinal oyuna sadık kalınarak geliştirildiğini ve şirketin orijinal oyununda bulunmayan birçok yeni özelliğin yeniden yapım GTA oyunlarında oyunculara sunacağını da belirtiyor.