İlk kez Blizzard bir oyunda imkansızı başarabileceğini düşünmüştük fakat yine yanıldık ve Blizzard sunucuları yine ilk yayında çökmeye başladı ve resmen oyuncular paralarıyla rezil oluyor.

Bir dakikalığına Blizzard’ın imkansızı başarabileceğini düşünmüştük(herhangi bir önemli sunucu sorunu olmadan bir çevrimiçi oyun başlatacaklarını). Fakat biz yine yanıldık!

Şu anda durum feci değil, ancak bugün Pasifik saatiyle 20.00 civarında Blizzard Twitter üzerinden “şu anda bir sorunu araştırıyoruz” ve “başarısız veya yavaş giriş denemelerine” neden olan bir sorun olduğunu belirtti.

Bu mesajı gördükten sonra oyuncular oynamayı denedi ve geçen hafta Diablo 4 erken erişimi satın alan özel sürüm sahiplerinin katılabildiği giriş sırasına takıldı. Diablo 4 çıkışıyla birlikte toplamda kaç oyuncu olduğuna dair bir bilgimiz yok fakat geçmişten Blizzard’ı tanıyorsak bu sorun devam edecek gibi duruyor.

Blizzard’ın tweetine gelen cevaplarda, bazı oyuncular oyunun ortasında atıldıklarını ve şu anda “oyun başlatma bekliyor…” mesajıyla bir kuyrukta sıkıştıklarını bildiriyor.

PC Gamer‘daki başka bir oyuncu, sunucu sorunları bildirilmeden önce zaten oyundaydı ve neredeyse bir dakika boyunca yeni bir bölgeye geçmesini engelleyen büyük bir gecikme yaşadığını söyledi. Sorun hakkında daha fazla ayrıntı olmadan etkilenen oyuncu sayısını söylemek zor, ancak durumu takip etmeye devam edeceğiz.

Eğer bazı sunucular atılıyor, sinir bozucu bir şekilde belirsiz bir sıra mesajı ve 15-30 dakikalık beklemeler bu durumun tamamıysa, Diablo 4 diğer çevrimiçi oyun lansmanlarına kıyasla iyi bir başlangıç yapmış demek bile mümkün(Blizzard bunu hep yaptığı için). Şu an için Error 37 felaketi gibi bir durum yaşanmadığına bizce sevinelim. Ancak bu çıkış mükemmel şekilde sorunsuz da geçmedi. Sunucu sorunları daha da kötüleşirse bu makaleyi güncelleyeceğiz.