Efsane oyun Crysis, Ray Tracing ile geri dönüyor. Dönemin bilgisayarlarının korkulu rüyası olan “bu bilgisayar Crysis açar mı?” sorusunu ortaya çıkaran Crysis 1 yenilenmiş olarak tekrardan satışa çıkıyor.

İlk olarak 2007 yılında piyasaya çıkmış olan oyun bir seri haline gelmiş ve oyuncuların beğenisini kazanmıştı. Çıktığı döneme göre görselliği ile bilgisayarları zorlayan Crysis, Türkçe dublaj seçeneği ile de gelmesi Türkiye’deki oyun severler ile arasında daha güçlü bir bağ oluşmasına sebep olmuştu. Yenilenmiş olarak gelecek olan Crysis, Ray Tracing teknolojisini de barındıracağı açıklandıktan sonra “acaba yine mi bilgisayarları zorlayacak?” sorusunu kafalarda canlandırdı.

Ray Tracing çok basitçe tarif edecek olursak bir ışın izleme teknolojisi yani ışık kaynağından çıkan ışınların aynı gerçek hayattaki gibi parlak yüzeylerden yansımasını ve ortamda dağılmasını simüle eden bir teknoloji. Eski bilgisayarda bunu gerçek zamanlı olarak yapmak mümkün değilken yeni nesil bilgisayarlar artık bu teknolojiyi gerçek zamanlı olarak gösterecek kadar güçlendiği için yeni nesil oyunculukta sıkça Ray Tracing terimi kullanılacak gibi görünüyor.

Crysis Remastered PC, Xbox, PlayStation ve Nintendo Switch platformları için çıkarılacak ve orijinal oyundaki gibi Türkçe dublaj seçeneği de olacak. Hala teknolojik olarak çok güzel duran oyunun bakalım remastered versiyonu neleri yenilecek?