Dice’ın ana şirketi EA Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Dice’ın Battlefield serisine yeni girişi olan Battlefield 2042’nin yaklaşık bir ay ertelendiğini duyurdu. Oyunun çıkış tarihi 22 Ekim’den 19 Kasım’a ertelendi.

Dice Stüdyo Genel Müdürü Oskar Gabrielson, Battlefield 2042 ekibi adına yaptığı açıklamada, “Küresel bir salgın sırasında yeni nesil Battlefield’ı inşa etmek, geliştirme ekiplerimiz için öngörülemeyen zorluklar yarattı” dedi. Yapılan açıklamanın devamında, “Oyunun ölçeği ve kapsamı göz önüne alındığında lansmana doğru ilerlerken ekiplerimizin stüdyolarımıza geri döneceğini ummuştuk. Devam eden koşullar bunun güvenli bir şekilde olmasına izin vermiyor ve ekiplerin evden yaptığı tüm sıkı çalışma ile oyuncularımız için Battlefield 2042 vizyonunu yerine getirmek için fazladan zaman ayırmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.”dedi.

Ancak Gabrielson, oyunun açık betası ile ilgili haberlerin bu ay içinde paylaşılacağını, bu nedenle oyunu yakında ertelenen lansmandan önce deneme şansınız olabileceğini de belirtti.

Battlefield 2042, pandeminin yarattığı zorluklar nedeniyle şimdilik kısmen ertelenen en son oyun. Diğer örnekler arasında 2020’de yaklaşık bir ay ertelenen The Last of Us Part II; Xbox Series X/S’nin lansmanına denk gelecek olan orijinal Kasım 2020 sürümünden ertelenen Halo Infinite; Ve COVID-19 ile ilgili iki gecikmenin ardından Salı günü piyasaya sürülen PS5’e özel oyunu Deathloop yer alıyordu.

Battlefield 2042, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’de satışa sunulacak.