Arma 3’ün bir sonraki ücretli güncellemesi düzinelerce Vietnam Savaşı silahını ve aracını, büyük bir yeni haritaya bırakacak.

PC oyunlarının en büyük askeri sanal alanı Arma 3, Vietnam Savaşı’na odaklanan yeni bir ücretli DLC olan S.O.G. Prairie Fire ile yakında genişletilecek. Bu DLC ile birlikte oyuna bir dizi Vietnam Savaşına özel, tabancalar, tüfekler, pompalı tüfekler, el bombası fırlatıcıları, ölümcül el bombaları, tuzaklar ve diğer özel öğeler eklenecek. Bunların dışında oyunun yapımcısı Bohemia Interactive; “silahlı helikopterler, savaş tekneleri, hafif tanklar, arabalar, kamyonlar, statik silahlar, bir jet, beş küçük tekne ve iki bisiklet” gibi araçlar da ekleneceğini belirtiyor.

Arma oyuncuları için bu DLC ile gelecek olan belki de en heyecan verici şey, Kuzey Vietnam’dan komşu Laos ve Kamboçya’ya uzanan Ho Chi Minh Yolu da dahil olmak üzere Vietnam Savaşı’nın tüm Operasyon Alanını temsil eden 300 km2’lik kurgusal bir arazi parçası olan yeni arazi Cam Lao Nam olacaktır.

S.O.G. Prairie Fire DLC’si içerisinde ayrıca bir sürü de çok oyunculu ile tek oyunculu senaryo ve görevler barındıracak. Şu an için DLC’nin Steam sayfasında fiyat ile ilgili bir bilgi bulunmamasına rağmen oyunun yapımcısı Bohemia, önümüzdeki iki hafta içinde, DLC’nin optimum lansmanını sağlamak için Arma 3 topluluğunun seçkin üyelerine açık küçük, kapalı bir beta testi yapılacağını söylüyor.