World’s Edge’in stüdyo başkanı Shannon Loftis, Age of Empires’ın durumuyla ilgili yıl sonu güncellemesini paylaştı. “Sizi kıskandırmak istemeyiz ama kelimenin tam anlamıyla bu oyunu hem Washington’da hem de Vancouver’da her gün oynuyoruz.” dedi.

Age of Empires 4 geliştirme aşamasında ve şu anda oynanabilir durumda. Bu tabii ki piyasaya çıkmaya yakın olduğu anlamına gelmiyor. Paylaşılan güncellemede: “Age of Empires IV’te büyük ilerleme kaydediyoruz. Sizi kıskandırmak istemem ama bu oyunu hem Washington hem de Vanouver’da her gün oynuyoruz ifadelerini kullanan Loftis, RTS (Gerçek Zamanlı Strateji) oyunları geliştirmenin oldukça eğlenceli olduğunu ancak ayrı sistemleri (Yapay zekâ, ekonomi, sim, render vb.) oluşturmanın biraz zaman aldığı söyledi.

Age of Empires 4, Dawn of War 3 ve Company of Heroes’u geliştirmiş olan Relic Entertainment tarafından yapılıyor. Loftis, serinin merakla beklenen yeni oyunu için bir çıkış tarihi belirtmedi ancak açıklamalara bakacak olursak oyunun bu yıl sona ermeden önce piyasaya sürülmesi muhtemel gözüküyor.