Xiaomi’nin önümüzdeki aylarda piyasaya sunması beklenen Xiaomi Mi 11 Ultra’nın entegre ekranı olan devasa bir kamera modülüne sahip olduğu görüntülendi.

Filipinli bir YouTuber, Mi 11 Ultra videosunu Tech Buff PH adlı YouTube kanalına yükledi. Kısa süre sonra video gizli olarak ayarlamasına rağmen bazı izleyenler videodan resimler almayı başardı.

Resimlerden gördüğümüz kadarıyla Xiaomi Mi 11 Ultra, üç kamerası ile bize Poco M3’ü andırıyor. Ana kamera 50MP, ultra geniş kamera 48MP ve periskop zoom kamerası 48MP’e sahip olacak. Ayrıca ana kamera ile özçekim yapmaya çalışırken kullanışlı olması gereken LED flaş ve ikincil ekran da gözden kaçmıyor.

Videoda biri Beyaz diğeri Siyah olmak üzere iki model görüyoruz. Her ikisinin de sağ tarafında 120X yazan periskop yazılar mevcut. Bu da telefonun 120X yakınlaştırma yapabileceğini anlamına geliyor. Bununla birlikte beyaz modelde 120X yazısının altında “Ultra Piksel AI Kamera” yazarken, siyah versiyonunda bunun yerine “120X, 12-120mm, 1: 1.95-4.1” yazıyor. Her iki renginde neden farklı metne sahip olduğu net değil. Ancak bunun nedeni ikisinin veya birinin prototip olması olabilir.

YouTuber’a göre Xiaomi Mi 11 Ultra, Gorilla Glass Victus tarafından kaplanan ve 20MP selfie kamerası için sol üst köşede bir delik bulunan 6.81 “WQHD Plus 120Hz kavisli OLED ekrana sahip. Mi 11 Ultra, Snapdragon 888 işlemci tarafından desteklenirken ve MIUI 12.5 ile çalışıyor.

YouTuber tarafından ortaya çıkan Xiaomi Mi 11 Ultra özelliklerinin geri kalanı arasında 5G desteği, IP68 sertifikası, Harman / Kardon hoparlörler, 67W kablolu şarj, ve 10W ters kablosuz şarj bulunuyor. Ayrıca 5.000 mAh kapasiteli pile sahip.

Filipin dilince çekilmiş videonun tamamını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.