TECNO, MediaTek’in amiral gemisi Dimensity 9000 4nm 5G çipiyle ve muhteşem gece fotoğrafçılığı için yenilikçi bir sensör ile donatılan TECNO PHANTOM X2‘yi Türkiye’de satışa sundu.

“Asla Vazgeçme!” mottosu ile vizyonunu tasarladığı ürünlere yansıtan TECNO, uzun süredir merakla beklenen TECNO PHANTOM X2‘yi Türkiye’de satışa sundu. PHANTOM X2, güneş sisteminden ilham alan Yıldız Tozu Grisi ve Ay Işığı Grisi seçenekleriyle kullanıcılar ile buluşacak.

Birçok inovasyonu bir araya getiren etkileyici tasarımı, MediaTek’in Dimensity 9000 5G işlemcisi, Süper Gece Modu sayesinde mükemmel gece çekimleri ve RGBW kamera sensörü / 5G+1P lensiyle, üst seviye bir akıllı telefon deneyimi arayanlar için tasarlanan TECNO PHANTOM X2, 19.999 TL fiyatıyla TeknoSA, Vatan ve Media Market mağazalarında satışa sunuldu.

PHANTOM X2: İnanılmaz Gece Çekimleri için Gelişmiş RGBW Kamera

PHANTOM X2’yi hayata geçirirken “premium” bir ürünü erişilebilir bir fiyata sunabilme anlayışıyla yola çıkan TECNO, seriyi tasarlarken 8GB + 5GB artırılabilir bellek ve 64 MP ana kameraya ek olarak, geceleri bile olağanüstü portre fotoğrafçılığını mümkün kılan bir RGBW sensörü ve 5P+1G lensle donattı. 64MP bir kamerada ilk kez TECNO tarafından kullanılan RGBW sensör, sensörün ışık alımını %60 oranında artıran şeffaf (veya “beyaz”) bir yapıya sahip ve 5P+1G lens de %30 daha fazla ışık alımı sağlayarak PHANTOM X2’nin zayıf aydınlatma koşullarında bile çarpıcı sonuçlar yakalamasını sağlıyor. Böylece, 64MP gece kamerası ile gece çekimleri ve düşük ışıklı ortamlarda hem videoların hem de çekilen fotoğrafın parlaklığı ciddi oranda iyileşiyor.

PHANTOM X2’nin “Süper Gece” modu, düşük ışığı daha da belirgin hale getirerek ister fotoğraf ister video çekerken gelişmiş gürültü azaltma özellikleri ve daha aydınlık arka planlara izin vererek, loş ışıklı odalarda veya gece yapılan dış çekimlerde daha gerçekçi bir görüntü sunuyor. Ayrıca selfie çekmeyi sevenler de TECNO’nun kendi geliştirdiği ve kullanıcıların kendilerine en yakın görünüme ulaşmalarına olanak tanıyan “Güzellik Modu’nun” keyfine varacak. Telefonun 32 MP ön kamerasıyla yapılan çekimlerde, üç kişiye kadar makyaj ayarlarını yapabilmek mümkün.

MediaTek Dimensity 9000 işlemcisiyle çok yüksek performans

PHANTOM X2 5G’nin kalbinde yer alan MediaTek’in amiral gemisi Dimensity 9000 4nm 5G işlemcisi, beraberinde inanılmaz bir işlem gücü getiriyor. Dimensity 9000, dünyanın ilk TSMC 4nm 5G mobil SoC’si olarak ve AnTuTu Benchmark testlerinde 1.000.000’un üzerinde bir puan elde etmeyi başardı. Yüksek hızlı 5G işleme ve sekiz çekirdekli CPU yapılandırması, 5160 mAh bataryaya sahip olan telefonun (45W süper şarj ile 1 saat içinde tam şarj olabiliyor) pil ömrünü daha da uzatarak olağanüstü yüksek performans, daha verimli bir çoklu görev işleme kabiliyeti ve %38’e varan güç tüketimi tasarrufu sağlıyor.

PHANTOM X2 aynı zamanda 8GB dahili RAM (+5GB artırılabilir) ve 256GB depolama alanıyla kullanıcılara sunuldu.

Kullanıcılara tam bir gönül rahatlığı sağlamak için PHANTOM X2, dünyaca ünlü test kuruluşu TÜV SUD tarafından zorlu testlerden geçirildi. Telefon, üç yıllık bir kullanım simülasyonundan sonra bile telefonun sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ettiğini gösteren 36 Aylık Fluency A-Rating ile ödüllendirildi.

Eşsiz Tasarım ve Bambaşka Bir Akıllı Telefon Deneyimi

Sanat, matematik ve doğadan ilham alan TECNO tasarımcıları, PHANTOM X2’yi hem tasarım hem de işlevi mükemmel bir telefon olacak şekilde tasarladı. Telefonun 500 nit parlaklıktaki, 6,8 inçlik, esnek 120Hz AMOLED ekranı, daha sinematik bir izleme performansı sağlayabilmek adına 71 derecelik bir kavisle (Ergonomik Altın Kavrama Açısı) tasarlandı. Telefonun yekpare çift kavisli tasarımı telefonun görünümünü ve verdiği hissi yumuşatırken, benzersiz 3.5 boyutlu ay krateri formundaki arka kapağı ise kamera modülünün etkisini azaltarak daha ince bir görünüm verir ve keskin köşeleri ortadan kaldırıyor.