Bugün Realme, GT 5G’yi 4 Mart’ta Çin yerel saatiyle 14:00’da tanıtacağını duyurdu.

Geçen Aralık ayında, yeni GT serisinin adını koyacak olan Snapdragon 888 işlemci tarafından desteklenen Realme Race (RMX2202) hakkında ilk özel olarak haber yapılmaya başlanmıştı. Bugün yaşanan sıcak gelişmeyle artık GT 5G ile taşımaya çok az kaldı. Şirket tarafından bugün yapılan açıklama ile Realme GT 5G’nin 4 Mart’ta Çin yerel saatiyle 14:00’da tanıtılacağı duyuruldu.

Realme, GT 5G’nin Snapdragon 888 tarafından destekleneceğini doğrulandı. Ancak bunun dışında başka herhangi bir ayrıntı açıklamadı. Bize göre, GT 5G muhtemelen Realme Race’in perakende adı olacak. Android 11 tabanlı Realme UI 2.0, 12GB RAM ve 256GB depolama alanıyla birlikte gelecek.

Ayrıca GT 5G, yakın zamanda TENAA’nın veritabanında görülmüştü. Paylaşılan fotoğraflarda bir delikli ekrana sahip olacağı ve arka tarafında 64MP birincil, 13MP ultra geniş ve 13MP telefoto kameralar içerdiği söylenen üçlü bir kamera kurulumuna sahip olacağı ortaya çıkmıştı.

Bununla birlikte, birkaç sızıntı akıllı telefonun farklı tasarımlara ait görselleri ortaya çıkardı. Güvenilir kaynak Digital Chat Station bugün erken saatlerde GT 5G’nin düz deri ve cam versiyonlarla geleceğini açıkladı. Anlıyoruz ki Realme’nin ilk Snapdragon 888 destekli akıllı telefonunun aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla tasarımı olacak.

Realme henüz GT 5G’nin özelliklerini detaylandırmadı, ancak 125W UltraDart şarj ve bazı söylentiler ekranın 160Hz yenileme hızı olacağını söylese de biz 120Hz ekranla gelmesini bekliyoruz. İki hafta sonunda piyasaya sürülmesiyle Realme GT 5G hakkında herşeyi öğrenmiş olacağız.