Geçen yıldan beri konuşulan Samsung Galaxy A72 ile ilgili sızıntılar geldikçe neredeyse akıllarda hiçbir soru işareti kalmadı. Alman blogu WinFuture tarafından sızdırılan Samsung Galaxy A72’in tüm özellikleri ve görüntülerini sizlerle inceliyoruz.

Galaxy A72, tasarım olarak selefine çok benziyor. Ön tarafında 6.7 FullHD Plus90HzSuper AMOLED bir ekrana sahip. Arka panel, sol üst köşeye hizalanmış dörtlü kamera düzenine ev sahipliği yapıyor. Kameraların daha önce ana kamera 64MP, ultra geniş kamera 12MP, derinlik sensörü 5MP ve makro kamera 5MP olduğu söylenmişti. Ancak bu yeni sızıntı, akıllı telefonun ana kamera 64MP ve ultra geniş 12MP bilgileri korurken telefoto 8MP(2x yakınlaştırma) ve makro 2MP olduğunu iddia ediyor.

Sızan bilgilere göre; Galaxy A72 4G, 32 MP özçekim kamerası ile birlikte gelecek ve biyometrik kimlik doğrulama için bir ekran içi parmak izi okuyucuya sahip olacak. Cihazın kasasının altında 8GB ram ve Snapdragon 720G işlemci bulunacak. Ancak WinFuture, 6GB RAM modeli de olacağını söylüyor. Galaxy A72 4G, Android 11 ile gelecek ve iki depolama seçeneğine sahip olacak. Bunlar 128GB ve 256GB. Ayrıca depolamayı genişletmek için bir de microSD kart yuvasına sahip olacak.

Galaxy A72 4G’de IP67 sertifikası bulunurken tüm cihaz seçenekleri USB-C portu üzerinden şarj edilen 5.000 mAh pile sahip olacak. Sızıntıyı yapan kaynak bize Galaxy A72 4G’nin ne kadar hızlı şarj olacağını söylemiyor ancak FCC 25W adaptörle gönderileceğini bildiriyor.

Sızdırılan görseller, Galaxy A72 4G’nin en az dört renkte geleceğini doğruluyor. Ayrıca fiyatının Avrupa’da 449 eurodan başlayacağını söylüyor. Bu bilgilerin doğru olup olmadığı yakında yapılacak resmi lansman ile göreceğiz.