Realme Q3 serisi duyurulmasına bir gün kala serinin standart sürümünün tasarımı paylaşıldı. Telefon üçlü kamera düzeni ve parlayan şeridi dikkat çekiyor.

Realme, daha önce Q3 Pro modelinin tasarımlarını paylaşmıştı. 22 Nisan’da resmen tanıtılacak Q3 ailesinin bugün standart sürümününde bazı görselleri paylaşıldı. Paylışan görselde telefonun arka paneli görülüyor. Burada üç arka kamera ve Realme’nin “Dare to Leap” sloganı göze çarpıyor. Ayrıca slogan üzerindeki holografik kaplama belli açılardan gökkuşağı gibi görünen renkler veriyor. Telefonun görseldeki gri rengi, Realme tarafından “Psikdelik Gümüş” olarak adlandırılıyor.

Kamera kurulumu ilk bakışta dört kameralı bir kombinasyon gibi görünse de deliklerden birinin üzerinde AI yazan bir daire mevcut. Lenslerin boyutuna baktığımızda, ana ve ultra geniş kameraların yanı sıra bir derinlik ve makro lenslerini olduğu görülüyor. Telefon, Realme V13 5G’ye çok benziyor olsa da dekoratif dairenin yerleşimi bu tasarımı özgün kılıyor.

Realme Q serisi normalde Çin’in dışına çıkmazken, Q3 veya Q3 Pro’nun farklı bir isim altında küresel çapta satıldığını görebiliriz.