Qualcomm, yaklaşmakta olan Snapdragon G3X işlemcisi etrafında inşa edilmiş yeni bir el oyun geliştirici kitinde Razer ile işbirliği yapıyor gibi görünüyor.

VideoCardz tarafından yayınlanan sızdırılmış slaytlar, cihazı ‘Snapdragon G3X El Tipi Geliştirici Kiti’ olarak adlandırıyor. Habere göre bu kit öncelikle yazılım geliştiricilerinin ve üreticilerinin Qualcomm’un mobil oyun teknolojisiyle desteklenen kendi yazılım ve donanımlarını oluşturmalarına yardımcı olmayı hedefleyeceğini öne sürülüyor.

Bunun yanı sıra VideoCardz, Qualcomm’un bir sonraki amiral gemisi akıllı telefon işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1’i detaylandıran slaytlar da paylaştı. Bu isim, Qualcomm’un geçen ay duyurulan mobil çipleri için yeni markasını gösteriyor. İşlemcinin, önceki nesil modellere göre yüzde 20 daha hızlı ve yüzde 30 daha fazla güç verimliliği sağlayan bir CPU ve yüzde 30 daha hızlı ve yüzde 25 daha fazla güç verimliliği sağlayan bir GPU ile 4 nm teknolojisi kullanılarak üretileceği bildiriliyor.

Razer’ın elde taşınabilir oyun cihazının diğer özellikleri arasında XR aksesuarları için bir USB-C bağlantı noktası, USB-C üzerinden DisplayPort desteği, 6.000 mAh pil, 1080p web kamerası ve ‘inanılmaz ergonomi ve dokunsallık’ yer alıyor. Ekranın 120Hz yenileme hızına ve HDR desteğine sahip bir OLED panel olduğu da bildiriliyor. Kablosuz bağlantı, 5G mmWave, Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2’yi gibi bağlantı tiplerini de barındıracak cihaz, xCloud gibi hizmetlerden oyun akışı sağlayabileceği de belirtiliyor.

Geliştirici kitinin resmi olarak ne zaman duyurulacağına dair henüz bir ayrıntı yok. Ancak Qualcomm’un yakın zamanda detaylı bilgiler paylaşılacağı düşünülüyor.