MacRumors’un haberine göre, Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch Series 7 ile ilgili yaşadığı üretim sorunlarının üstesinden geldi ve cihazın Eylül ortasında seri üretimine başlayacağı bildiriliyor.

Habere göre, Apple’ın 14 Eylül’de büyük bir lansman etkinliğine hazırlanıyor. Bu sonbahar etkinliğin muhtemelen en yeni iPhone modellerine odaklanılacak ve yeni Apple Watch’un da ortaya çıkması ihtimaller arasında.

Geçen ayın sonlarında Nikkei ve Bloomberg’in haberini sizlerle paylaşmıştık. Bu habere göre, Apple en son akıllı saatinin üretimini geçici olarak durdurduğunu, üretimi durduran sorunun önceki modellerde görülenden daha düz bir ekran ve kenarlardan oluştuğu Series 7’nin yenilenen tasarımıyla ilgili olduğu düşünüldüğünü paylaşmıştık.

Ancak yaşanan son gelişmeler ve paylaşılan yeni bilgilere göre, bu sorunların çözüldüğü ve sevkiyatların Eylül ayı sonunda başlaması bekleniyor. Ancak Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, Apple yeni Saat’i önümüzdeki hafta duyuracağı beklense de, satışa çıktığında bazı modeller geç veya az miktarlarda gönderilebilir.

Yeni Apple akıllı saatin daha düz ekranın yanı sıra, biraz daha büyük 41 mm ve 45 mm kasalarla (şu anda 40 mm ve 44 mm’den) gelmesi ve en büyük ekranı çapraz olarak 1,78 inçten 1,9 inç’e çıkarması bekleniyor. Saatlerin ayrıca daha hızlı bir işlemciye ve güncellenmiş kablosuz teknolojiye sahip olduğu söyleniyor.