Playstation Network servisi PSN’de oluşan arıza hafta sonu da düzeltilmedi ve bazı oyuncular çevrimdışı kaldı.

Sony, 26 Şubat’ta(basına sızan) yaşanan bir arıza sebebiyle bazı çevrimiçi oyunlara giriş yapılamadı ve PSN büyük bir kesinti yaşadı. Bu durumdan; PS5, PS4, PS3 ve PlayStation Vita dahil tüm konsollar etkilendi.

Sony’nin resmi PSN durum sayfası “Oyunları, uygulamaları veya ağ özelliklerini başlatırken zorluk yaşayabilirsiniz” dedi. Şirket ayrıca, “Sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz” diye bir açıklama da yaptı.

Fakat günlerdir devam eden bu sorun hafta sonuda düzeltilemedi. Sony resmen oyuncuların hafta sonunu zehir etti. Şu anda çevrimdışı olarak oyunlar oynanabiliyorken PSN ile alakalı işlemler ya da çevrimiçi bazı oyunlar oynanamıyor.

2011’de yaşanan Ünlü PSN arızası 24 gün sürmüş ve Playstation Store’da 42 gün kapalı kalmıştı. Bunlar yaşandıktan sonra Sony yaptığı açıklamada bilgisayar korsanlarının kullanıcı bilgilerinin(kredi kartı bilgileri dahil) çalındığı açıklamasını yapmıştı.

Umarız facialar ve oyuncu istismarlarıyla dolu Sony hayatında tarihe geçecek yeni bir skandal daha yaşanmamıştır. Bunun cevabını ileri ki günlerde göreceğiz. Skandallar kralı Sony’nin Playstation markası, oyuncu aleyhine yapılmış bu kadar olaya karışmasına rağmen hala satılabiliyor olması da ilginç bir durum.