Dünyanın önde gelen görüntü teknolojileri üreticisi ViewSonic, ColorPro™ Professional VP3881a monitörü ile Teknik Görüntü Basın Birliği (TIPA) tarafından verilen En İyi Video Monitör Ödülü’nün sahibi oldu. 37,5 inç boyuta ve 21:9 kavisli ekrana sahip ödüllü monitör, mutlak renk doğruluğu ve video kurgu için ideal ekran oluşuyla da öne çıkıyor. 

Fotoğraf dünyasının merakla beklediği ve kısa adı TIPA olan Technical Image Press Association (Teknik Görüntü Basın Birliği), 2022 Ödülleri açıklandı. En İyi Video Monitör ödülünü ViewSonic, ColorPro™ Professional VP3881a ile kazandı. 

ViewSonic Monitör İş Birimi Genel Müdürü Oscar Lin, ödülle ilgili yaptığı açıklamada, “ColorPro ürün ailesinin inovasyon ve tasarımlarında yaratıcı kişilerin ihtiyaç ve taleplerini ön planda tutuyoruz. Tasarımcılar, fotoğrafçılar ve video grafikerler için işlevsellik ve estetiği birleştiren cihazlar oluştururken yaratıcı kişilerle birlikte çalıştık. Bugün bunların sonucu olarak fotoğraf endüstrisindeki en etkili yaratıcı uzmanlardan biri olan TIPA tarafından ödüllendirilmekten büyük mutluluk duyduk. Bundan sonar da onların ilhamlarını büyütecek profesyonel araçlar geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.