Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer, bugün, OverActive Media’nın (OverActive) sahibi olduğu, hızla yükselen, Madrid merkezli e-spor ekibi MAD Lions ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. İş birliği, MAD Lions formalarındaki Team Razer logosu ve Razer’ın e-spor sınıfı çevre birimlerini kullanan oyuncuları ile LEC açılış haftasında kendini gösterecek.

3,5 yıllık bu anlaşma ile MAD Lions oyuncuları; klavyeler, fareler, fare matları, gamepad’ler ve stream donanımları dahil olmak üzere bir çok çeşitli yüksek performanslı Razer çevre birimleri ve ayrıca üst düzey Blade dizüstü oyun bilgisayarları ile donatılarak eğitim ve turnuvalarda rekabetçi oyunlar için mevcut en iyi donanıma sahip olacaklar.

Razer Esports (EMEA) Başkanı Yann Salsedo, “MAD Lions geçen sezon hem League of Legends hem de CS: GO’da harika sonuçlar elde etti” dedi. “Başarı güdüsü Team Razer’ınkini yansıtan çok dinamik ve enerjik bir ekiple çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Ortaklık ayrıca MAD Lions oyuncularının, Razer’ın yeni e-spor çevre birimlerine yönelik devam eden Ar-Ge’sinin bir parçası olarak yeni Razer ürünlerinin geliştirilmesine ve test edilmesine dahil olmalarını da sağlayacak. Yeni donanımın prototiplerini ve erken sürümlerini kullanıp değerli geri bildirimler sağlayacak olan MAD Lions, Razer’ın pazar lideri, turnuva kazanan profesyonel düzeyde oyun donanımlarını oluşturmaya devam etmesine yardımcı olacak.

MAD Lions, Forbes tarafından dünya çapındaki en büyük 12 e-spor ekiplerinden biri olarak derecelendirilen Toronto merkezli küresel e-spor organizasyonu OverActive’in bir parçasıdır. LEC’i dördüncü sırada bitiren ve ilk yıllarında 2020 Dünya Şampiyonası’na katılan MAD Lions, Türk üst koridor oyuncusu İrfan Berk “Armut” Tükek ve yetenekli İspanyol ormancı Javier “Elyoya” Prades gibi yeni oyuncularla güçlendirilen bir ekiple 2021’i daha da büyük bir başarıya dönüştürmeye hazırlanıyor.