Twitter, platformu için gelecek iki yeni özelliği duyurdu. İlki, şirketin ilk premium özelliği olan Super Follows(Süper Takipler). Diğeri Communities (Topluluklar).

Süper Takipler, kullanıcıların özel içeriğe erişim sağlanması için takipçilerinden ücret almasına olanak tanıyan yeni bir özellik olacak. Süper Takipçiler belirli bir aylık tutar karşılığında özel içeriği görebilecek. Bu özel bir haber bülteni, özel fırsatlar ve indirimler, topluluk erişimi, özel bir destekçi rozeti ve daha fazlasını olabilecek. Buradaki seçenekler, hesaba sahibinin abonelerine ne sunmak istediğine bağlı olacak. Yani bu özellik Patreon ve Youtube üyelik sistemi gibi çalışacak.

Diğer yeni özellik Topluluklar. Bu özellik ile kullanıcılar, belirli bir temaya veya ilgi alanına sahip gruplar oluşturup bunlara katılabilecek. Böylelikle belirli ilgi alanlarına sahip gruplar bilgi paylaşımı yapabilecek.

Şimdilik bu yeni iki özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat anlaşıyor ki sosyal medya platformları her geçen gün daha fazla para kazanmak için yeni sistemler geliştirmeye devam edeceğe benziyor.