TECNO PinPoint Navigasyon Sistemi, Gerçek Senaryolar Eşliğinde Farklı Bölgelerdeki Navigasyon Zorluklarına Çözüm Sunuyor

Yenilikçi teknoloji markası TECNO, Sahra altı Afrika, Güneydoğu Asya, Orta Doğu, Rusya ve Türkiye gibi pazarlarda yüksek talep gören senaryolar için özel navigasyon çözümleri sunmayı amaçlayan PinPoint Navigasyon Sistemi’ni tanıttı. Bu sistem, TECNO kullanıcılarına hassas ve kapsamlı bir navigasyon deneyimi sunuyor.

TECNO PinPoint Nav System

PinPoint Navigasyon Sistemi Teknik Lideri Li Cao, “PinPoint Navigasyon Sistemi, TECNO’nun en son teknolojiyi yerel pazarların ihtiyaçlarıyla bütünleştirme konusundaki kararlılığını simgeliyor. Yerel tüketicilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için yerel içgörüleri keşfetmeye ve en son teknolojileri geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

TECNO, viyadükler, tüneller, kanyonlar, dar sokaklar ve dağlık arazi gibi zorlu navigasyon senaryolarında kullanıcıların sorun yaşadığı noktaları belirlemek için kapsamlı yurt dışı araştırmaları ve testler yaptı. Bu araştırmaların sonucunda, belirli yerel zorlukları ele almak için yedi yazılım algoritması ve yedi donanım çözümünü entegre ederek hedeflenen pazarlara özel gelişmiş navigasyon deneyimi sağladı.

Bu yaklaşım, yerel kullanıcıların ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayarak minimum sapma mesafesi, daha kısa konumlandırma süresi ve gelişmiş yerel adaptasyon gibi faydalar sağlıyor.

Tüm Senaryolarda Doğrulanmış Bir Metrelik Minimum Sapma Mesafesi

GPS konumlandırma sapması genel bir zorluk oluştursa da, testlerle de doğrulandığı üzere sapma mesafesi 8 metre içinde kaldığı sürece kullanıcı memnuniyeti yüksek kalıyor. TECNO PinPoint Navigasyon Sistemi, coğrafi konumları tam olarak belirleyebilen ve kullanıcıları olağanüstü bir hassasiyetle hedefledikleri yerlere yönlendirebilen son teknoloji merkezleme düzeyinde navigasyon sistemine sahip. Çeşitli senaryolarda yapılan saha değerlendirmeleri, TECNO PinPoint Navigasyon Sistemi ile donatılan ürünlerin 1 metreye kadar düşen minimum sapma mesafeleri sergilediğini ortaya koydu. Vakaların %90’ında ürünler 5 metrelik konumlandırma doğruluğunu koruyarak tüketici deneyimini önemli ölçüde artırdı.

0,7 Saniyede Hızlı Konum Edinimi

TECNO PinPoint Navigasyon Sistemi, navigasyon bilgilerinin hızlı bir şekilde güncellenmesini sağlayarak kullanıcıların hassas konumlandırma verilerini anında almasını sağlıyor. SUPL uyarlanabilir anahtarlama algoritması ile desteklenen bu sistem, konum başlatma hızını etkileyici bir şekilde 0,7 saniyeye düşürüyor. Bu başarı yeni bir endüstri standardı ortaya koyarak rakiplerini üç kattan fazla geride bırakıyor. Mevcut endüstri normu olan 2,8 saniyeyi aşan TECNO’nun yenilikçi sistemi, sektördeki en hızlı konumlandırma hızını sunarak kullanıcıların en çok ihtiyaç duydukları anda navigasyon rehberliği almalarını sağlıyor.

Lokal Ortamlarda Hassas Navigasyon

PinPoint Navigasyon Sistemi, dar şeritler veya tüneller gibi sinyallerin zayıf olduğu ortamların yanı sıra yüksek sıcaklıklar ve ekvatordaki iyonosferik parazitlerle karakterize edilen zorlu ortamlarda da sürekli ve doğru konumlandırma sağlıyor. Yerel senaryolar için optimize edilen sistem, Sahra altı Afrika, Güneydoğu Asya, Orta Doğu, Rusya ve Türkiye gibi önemli pazarlardaki saha testlerinde olağanüstü performans gösterdi. Son ölçümler, tünellerde TECNO PinPoint Navigasyon Sistemi ile donatılmış ürünlerin 0,4 metrelik minimum sapma mesafesi sergilediğini, tipik bir yerleşim bölgesinde dar şeritlerdeki sapmanın yalnızca 0,2 metre olduğunu ortaya koydu.

PinPoint Navigasyon Sistemi, TECNO’nun SPARK 20 Pro+, POVA 6 serisi ve yeni piyasaya sürülen CAMON 30 serisi ile uyumlu olarak geliyor.