Kaspersky Innovation Hub (iHub), fintech, oyun ve geleceğin evleri alanlarında tüketici projeleri geliştiren teknoloji girişimleri ve şirketler için beşinci Açık İnovasyon Programını duyurdu.

Kendini daha iyi ve daha güvenli bir dünya inşa etmeye adayan Kaspersky, bu hedeflere ulaşmanın en iyi yolunun iş birliği ve destek olduğuna inanıyor. Şirket, iHub ve Açık İnovasyon Programı dahilinde yeni ortak iş faaliyetleri arayışında açık programlar düzenleyerek gelecek vaat eden teknoloji projeleriyle iş birliğini teşvik ediyor. Bu konuda yapılan en son başvuru çağrısı, Kaspersky’nin benzersiz bir kullanıcı deneyimi aracılığıyla yeni tüketici çözümleri sunarken, sınıfının en iyisi siber güvenlik korumasını özünde birleştirme hedefine ulaşmak için B2C çözümleri etrafında oluşturuldu.

iHub, Kaspersky’nin büyüme stratejisinin hayati bir unsuru olarak şirketin ana işini destekleyecek ve ürün portföyünü genişletecek yenilikleri çekmek için kuruldu. Ayrıca bağımsız projelerin geniş kitlelere ulaşmasına, farkındalığı artırmak ve ölçeği büyütmek için Kaspersky iş ortağı ağlarına erişmesine yardımcı oluyor. iHub’ın 2019 yılında başlattığı Açık İnovasyon Programı kapsamında dört tur startup programı gerçekleştirildi. Genel olarak, iHub etkinlikleri dünyanın her yerinden 1500’den fazla başvuru çekti ve 57 proje demo günü finalisti oldu. Bunlardan 18’i için PoC süreci başlatıldı.