Teknolojinin merkezine her zaman insanı koyan Xiaomi, Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) “İnsan x Araba x Ev” akıllı ekosistemini küresel pazarlar için tanıttı. Bu ekosistem, kişisel cihazları, akıllı ev ürünlerini ve arabaları sorunsuz bir şekilde birleştirerek uçtan uca bir bağlanabilirlik sunmayı amaçlıyor.

Ekosistemin Temelinde HyperOS Var

Xiaomi HyperOS, “İnsan x Araba x Ev” akıllı ekosisteminin temelini oluşturuyor. 600 milyondan fazla küresel cihazı içeren 200’den fazla ürün kategorisini entegre eden HyperOS, cihazlar arası iş birliğini sorunsuz hale getiriyor ve Xiaomi’nin entegre akıllı yaşam platformunun tüm alanlarında tutarlı işlemler sağlıyor.

Xiaomi SU7: Ekosistemin Entegrasyon Örneği

Xiaomi’nin ilk elektrikli aracı olan Xiaomi SU7, “tam boyutlu yüksek performanslı eko teknolojik bir sedan” olarak konumlandırılıyor. SU7, Xiaomi’nin akıllı ekosisteminin entegrasyonunun en güzel örneği olarak öne çıkıyor. Araç, Xiaomi HyperOS ile uyumlu olarak çalışıyor ve sürücüye ve yolculara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

Mobil Görüntülemede Leica ile İş Birliği

Xiaomi, mobil görüntüleme alanında da önemli gelişmelere imza atıyor. Leica ile yapılan stratejik iş birliği sayesinde Xiaomi 12S Ultra gibi amiral gemisi modeller, profesyonel fotoğrafçılık deneyimi sunuyor. Yeni tanıtılan Xiaomi 14 Serisi de Leica Summilux optik lenslere sahip ve her koşulda mükemmel fotoğraflar çekmeye imkan veriyor.

Robotik ve Üretimde Devrimci Adımlar

Xiaomi, MWC’de dört ayaklı robotu CyberDog 2’yi de tanıttı. 19 sensör içeren bu robot, gerçek bir köpeğin hareketlerini taklit edebiliyor. Xiaomi, öncü teknolojik ürünlerin ötesinde, akıllı fabrikasıyla üretimi de yeniden tanımlıyor.

Sürdürülebilir Geleceğe Adım Adım

Xiaomi, yüksek kaliteli ve sürdürülebilir ürünler sunmanın yanı sıra çevreyi korumayı da iş stratejisinin merkezine yerleştiriyor. 2040 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşmayı hedefleyen Xiaomi, COP28 sırasında ilk iklim eylemi teknik dokümanını da yayınladı.