Türkiye’nin en büyük Blizzard topluluğu, markanın fiyatı politikası konusunda bir kampanya başlattı.

Blizzard yıllardır fiyat politikası gereği Türkiye’de satışlarını ve aboneliklerini avro üzerinden yapıyor. Mesela Overwatch Legendary Edition 39,99 avroya satılırken World of Warcraft’ın 1 aylık abonelik fiyatı 12,99 avro. Döviz kuru ülkemizde düşükken bile adaletsiz olan bu durum döviz kuru yükselince oyuncular tarafından sıkça eleştirilen bir durum oldu. Örneğin; 1 Aylık World of Warcraft aboneliği ücreti ile Spotify, Netflix Amazon Prime ve Xbox Game Pass’in tamamı alınabiliyor. Tüm bu servisler bölgesel fiyatlandırmayla sunuluyor.

Türkiye’de hizmet veren Valve (Steam), Microsoft (Game Pass), Spotify, Netflix, Riot Games (League of Legends), Epic Games gibi birçok dijital satış ve abonelik sistemleri bu konuda hassas davranarak bölgesel bir fiyat politikası izlerken Türkiye’de birçok abonesi bulunan Blizzard yıllardır Türkiye için uyguladığı fiyat politikasını değiştirmemekte kararlı. Hatta yakın zamanda Amazon da bölgesel fiyat politikası izlemeye başlayıp Amazon Prime servisinin fiyatlarını makul seviyelere çekmişti.

Türkiye’nin en büyük hayran topluluklarından biri olan Blizzard Türk’te bu duruma bir dur demek istiyor. Büyük sayılarda hayran kitlesine sahip olan Blizzard Türk sosyal medyada başlattıkları kampanya ile seslerini duyurmaya çalışıyor. Blizzard Türk yöneticileri sosyal medya için #BlizzFixThePrice etiketini belirleyerek, Türkiye’deki oyuncuların bu etiketi ve yapımcı firmanın @Blizzard_Ent etiketinin bulunduğu paylaşımlar yapılmasını istiyor. Umarım yakın zamanda Türkiye’deki oyuncuların seslerini Blizzard duyar ve Türkiye’de bölgesel fiyatlandırmaya gider.