TP Vision, Philips TV & Sound ürünleri için yürüttüğü ürün geliştirme stratejisi sayesinde EISA’dan 4 ödülle ayrıldı. 2023/24 EISA’nın 4 kategorisinden gelen ödüller; markanın halen Avrupa’da tek ‘A’ sınıfı tüketici elektronik markası olarak konumunu ve tüm teknoloji Ar-Ge’sini, ürün geliştirme ve tasarımını kendi bünyesinde gerçekleştirmeye yönelik önemli yatırımlarını sürdürdüğünü yansıtıyor. 

Ambilight TV’ler; görüntü ve ses kalitesi, yenilikçi teknolojisi ve Avrupa dizaynının yanı sıra Ambilight’ın izleyicilerine benzersiz sürükleyicilikte bir seyir deneyimi sunması sayesinde pazarda çok başarılı konumda ve EISA’nın uzman jürilerinin de beğenisini kazanmaya devam ediyor. 

AV sektörünün en yüksek standartı olarak görülen EISA (Expert Imaging and Sound Association) Ödülleri; 41 senedir TV, görüntü ve ses ürünlerinde sektörün en iyilerini seçiyor. Jüri üyeleri; 30 farklı ülkeden, teknoloji yayınlarından ve teknoloji kanaat önderlerinden oluşan 59 kişilik bir ekipten oluşuyor. 

“Ürün geliştirme çalışmalarımız devam edecek”

Philips TV&Sound ürünlerinin kazandığı EISA ödülleriyle ilgili TP Vision CMO’su Martijn Smelt konuyla ilgili : “EISA jürisi, tüketici elekroniği endüstrisindeki en saygın ve bilgili uzmanları temsil ettiği için bu ödülleri kazanmaktan gurur duyuyoruz. Ambilight TV’lerimizin ve Fidelio Audio ürünlerimizi geliştirmeye yönelik yatırımlarımız sürekli hız kazanmaya devam edecek. EISA’dan hem televizyonlarımız hem de ses ürünlerimizle 4 farklı ödül kazandığımız için çok mutluyuz’’ dedi. 

2023/24’ün Ödül Kazananları

EISA jürisi ise ödülle ilgili düşüncelerini 55OLED808/OLED818 model Philips TV’ye ‘EISA Satın Alınabilecek En İyi Oled TV’ ödülüne layık görerek; “Kusursuz görüntü performansı ve uygun fiyatı, 55OLED808/818’i rekabetçi orta sınıf OLED pazarında en üst sıraya çıkartıyor. Markanın önceki 8 serisinin modellerinin başarısı üzerine inşa edilen bu yeni set, Philips’in P5 işleme motoru, Ambilight, kolay kullanıcı arayüzü ve başka birçok farklı iyileştirme sunuyor. HD materyallerdeki etkili iyileştirmenin yanında, üstün ışık kontrolü ve kontrastın yanı sıra ton eşlemesinden yararlanan 4K HDR içerikle gözle görülür bir performans sergiliyor. 55OLED808/818’in görüntülerini ayarlamak için sunulan çok sayıda görüntü ayarının yanı sıra, kolay kullanım için ön ayarlar da mevcut. Google TV akıllı özellikleri, HDMI 2.1 bağlantısı ve güçlü bir entegre ses sistemi, bu modelin ödül almasına katkıda bulunan diğer yönler’’sözleriyle aktardı. 

EISA jürisi, ‘EISA Aile Televizyonu’ ödülünü alan The One (55PUS8808/PUS8818) için şu yorumu yaptı: “Philips’in 55 inç Ambilight özellikli LCD TV’si, geniş bir izleme açısı sunan paneli ve ortam ışığından etkilenmeyen güçlü ve parlak görüntü performansı sayesinde bulunduğu ortamda yerini dolduran bir model. Bu ikonik marka tarafından çok yönlü bir ev eğlencesi olarak konumlandırılan 55PUS8808/8818; başarılı 2x40W ses, çok formatlı HDR kullanımı, oyun referansları ve içerik açısından zengin Google TV akıllı platformu sayesinde televizyon, üstüne düşen tüm görevleri başarıyla yerine getiriyor. DTS Play-Fi entegrasyonu, TV’nin bir ses sisteminin parçası olmasını veya surround ses kurulumunda merkez kanal görevini üstlenmesini sağlıyor. Philips’in zarif tasarımı da ayrıca takdiri hak ediyor, ancak 55PUS8808/8818’in görüntü kalitesi ve uygun fiyatı en cezbedici yönleri’’

Philips Fidelio L4 Kulaküstü Kulaklıklarıyla kazanılan “EISA Satın Alınabilecek En iyi Kablosuz Kulaklık’’ ödülü hakkında da EISA jürisi şunları ifade etti: “Philips’in Fidelio L4 kulaklığı günlük kullanımda üst düzey performans sergiliyor. Kulaklık; şık, rahat, tam özellikli olmasının yanında, 40 mm grafen kaplı dinamik sürücüler sayesinde yüksek kaliteli ses kalitesi sunuyor. Şirketin amiral gemisi olan kulaklığın tasarımı; yastıklı kulaklık başlıkları, Muirhead deri kafa bandı ve hafif alaşımlı şasisi sayesinde uzun saatler kullanımda dahi konforu elinden bırakmıyor. Kulaklıkta; aktif gürültü engelleme(ANC), yüksek kaliteli Bluetooth bağlantısı, (LDAC, AAC, SBC ve LC3 kodek seçenekleri sayesinde çok yönlü) performansı daha da artırmak için stratejik olarak yerleştirilmiş bir mikrofon dörtlüsünden yararlanan Adaptive AnC yer alıyor. Üründeki diğer özellikler arasında; çok noktalı Bluetooth, hızlı eşleştirme teknolojisi, USB-C bağlantısı ve Quick-Charge işlevselliğiyle 50 saate kadar pil ömrü yer alıyor’’ 

En rekabetçi kategorilerin biri olan Truw Wireless kategorisindeyse Philips T2 TWS, “EISA En İyi Kulak İçi Kulaklık’’ ödülünü kazandı. Jüri üyelerinin ürün hakkındaki sözleriyse şunlardı: “Fidelio’nun atalarından gelen mirasını daha da yukarıya çıkartan bu model, boyutunun aksine güçlü ses kalitesi ve kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. Çift yönlü akustik tasarım, grafen kaplı elektro-dinamik sürücüyü temel alıyor ve her kapsülde etkin aktif gürültü engelleme ve ses algılama için üçlü mikrofon bulunuyor. Kulaklık rahat olmasının yanında kullanıcıların kulağına tam oturacak şekilde tasarlanmış.  Philips’in üç noktalı ‘targus kilidi’ sayesinde yürürken, koşarken veya seyahat ederken kulaklıkları kaybetme ihtimali ortadan kalkıyor. Kablosuz kulaklığın diğer cezbedici özellikleri; Amazon Alexa, Apple Siri ve Google Assistant uyumluluğu ve sistemlere çok hızlı bir şekilde eşleşmesi. Kulaklık ayrıca yalnızca 15 dakikalık hızlı şarj edilerek 1 saat çalma süresi sunuyor.’’

OLED808 ve PUS8808 modellerinin Türkiye’de ki satışlarına Temmuz 2023 itibariyle başlandı. Philips Fidelio L4 ve Philips T2 modellerinin ise 2024 yılında satışının yapılması planlanıyor.