Microsoft en son Surface etkinliğini kısa süre önce tamamladı. Etkinlikte yeniden tasarlanan Surface Pro 8, kamera donanımlı bir Surface Duo 2 ve hatta ekranın arkasına menteşe koyulmuş yeni bir amiral gemisi dizüstü bilgisayar dahil olmak üzere bir sürü duyuru yapıldı.

Microsoft’un Surface Etkinliği yakın zamanda yapıldı. Şovu canlı izleyemeyenler için biz de önemli gördüğümüz 7 duyuruyu sizler için bir araya getirdik. O halde hemen önemli gördüğümüz duyurulara geçelim:

Surface Pro 8, Surface Pro çizgisini yeniden tasarladı

Microsoft’un Surface Pro 8’e, daha ince çerçeveler, daha büyük 13 inç dokunmatik ekran, iki Thunderbolt 4 bağlantı noktası (artık USB-A bağlantı noktası olmadığı anlamına geliyor) ve daha fazlasıyla popüler Surface Pro serisine büyük bir yeniden tasarım getiriyor. Ayrıca yeni Surface Slim Pen 2’yi de destekliyor.

Surface Laptop Studio’nun ekran arkasında artık bir menteşe bulunuyor

Microsoft’un en yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı ve etkinliğin yıldızı, ekranın ortasına bir menteşe yerleştirilen ve güçlü bir dizüstü bilgisayar olan Surface Laptop Studio oldu. Bu menteşe ile ekranı daha kolay dokunmak veya çizmek için öne getirebilirsiniz.

Surface Duo 2 kamera ve 5G destekliyor

Microsoft’un Surface Duo 2’si, 5G ağları desteği ve üçlü lensli kamera sistemi de dahil olmak üzere orijinalinden çok istenilen değişikliklerin eklendiği görülüyor. Ayrıca, cihaz kapatıldığında saat ve ne kadar pil kaldığını gösteren yeni bir Bakış Çubuğu da bulunuyor.

Surfaceduo2

Microsoft’un Surface Slim Pen 2’de dahili Haptics bulunuyor

Microsoft, Surface Slim Pen 2 adlı yeni bir kalemi duyurdu ve siz onu kullanırken size daha dokunsal geri bildirim sağlamak için tasarlanmış yerleşik haptiklere sahip.

Surface Go 3 yeni Intel işlemcileriyle yenilendi

Microsoft’un ucuz Surface’ı Surface Go 3, yeni Intel işlemcilerle güncelleniyor.


Adaptive Kit, bir yüzeyi daha erişilebilir yapmanızı sağlar

Microsoft’un yeni Surface Adaptive Kit’i, Surface cihazınızın kullanımını kolaylaştırmak için uygulayabileceğiniz etiketler ve bağlantı noktası göstergelerinin yanı sıra bir Surface cihazının kapağını açmanıza veya destek ayağını çıkarmanıza yardımcı olacak açma araçlarını içeriyor.

Microsoft’un yeni çevre dostu faresi, yüzde 20 geri dönüşümlü okyanus plastiğinden üretilmiştir

Microsoft’un yeni Okyanus Plastik Faresi, yüzde 20 geri dönüştürülmüş okyanus plastiğinden ve yüzde 100 geri dönüştürülebilir ambalajdan yapılmıştır.