LG, “En İyinin En İyisi” ödülü de dahil olmak üzere, ürün tasarımının mükemmelliği için 24 ödül aldı.

LG Electronics, Red Dot Ödülü 2023 değerlendirmesinde 24 ödül alarak prestijli bir başarıya imza attı. LG’nin bu ödüllerinden biri, oyun ve izleme deneyimini bir sonraki seviyeye taşımak için tasarlanan LG OLED Flex ile kazandığı “En İyinin En İyisi” ödülü oldu. LG OLED Flex, dünyanın ilk bükülebilir 42 inç OLED ekranına sahip olması ve benzersiz ekran özelleştirilebilirliği sunmasıyla dikkat çekiyor. Oyun ortamını kullanıcının alanına genişletmeye yardımcı olan özelleştirilebilir arka aydınlatma ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü gibi oyuna özgü özellikleri de içeriyor.

LG OLED TV’ler, 2013’teki ilk lansmanından bu yana Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. Bunun yanı sıra, Red Dot Ödülü’ne layık görülen diğer LG ürünlerinden biri de MoodUP™ özellikli buzdolabı. Bu yenilikçi ürün, renk değiştiren LED kapı panelleri ve dahili hoparlörlere sahip olmasıyla dikkat çekiyor ve kullanıcıların mutfağı renk ve sesle canlandırmasını sağlıyor.

Red Dot İnovasyon Ödülü kazananları arasında, LG Styler™ ShoeCase ve ShoeCare ve LG PuriCare Aero Furniture “masa tipi” hava temizleyici de yer alıyor. LG Styler ShoeCase ve ShoeCare, gerçek tüketicilerin ihtiyaçları ve istekleri dikkate alınarak tasarlanmıştır ve LG’nin müşterilere öncelik verme taahhüdünü yansıtıyor.

Red Dot Award, ürün tasarımı, iletişim tasarımı ve tasarım konseptleri için dünyadaki en saygın yarışmalardan biridir. Bu yıl, 51 ülkeden yaklaşık 20.000 ürün jüri değerlendirmesi için sunuldu. LG’nin bu başarıları, şirketin yenilikçi ve özgün tasarımlarına verdiği önemi gösteriyor.

LG Electronics’in Kurumsal Tasarım Merkezi yönetici başkanı Hwang Sung-gul konuyla ilgili şunları söyledi: “LG, yeniliklerinin dünyanın en iyi tasarım ödül programlarından biri olan Red Dot tarafından takdir edilmesinden derin bir onur duyuyor. Bu ödüller bizim için özellikle anlamlı çünkü müşteri değeri ilk, özgün ve yeni, müşterinin sesini yansıtan ürün ve hizmetlerle oluşturulur.