Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketlerinden Doğuş Teknoloji, büyüyen hibrit iş gücüne daha iyi hizmet verebilmek ve çalışan deneyimini iyileştirmek için BT altyapısını yeniledi.

Bu yenileme kapsamında Dell Technologies ile iş birliği yapan Doğuş Teknoloji, Dell Latitude Serisi cihaz ve monitörlerinden oluşan bir paket tercih etti. Bu sayede 400’den fazla çalışanı için sürekli bakım desteği alarak iş verimliliğini artırdı ve son kullanıcı deneyimini iyileştirdi.

Doğuş Teknoloji’nin BT altyapısını yenileme ve çalışan deneyimlerini iyileştirme hedefi doğrultusunda Dell Technologies ile gerçekleştirdiği iş birliği, birçok önemli fayda sağladı. Bu faydalar şunlardır:

Artan İş Verimliliği: Kompakt ve hafif tasarımlı, mobilite, üretkenlik ve güvenliği ön planda tutan Dell Latitude Serisi cihazlar, Doğuş Teknoloji çalışanlarının işlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmalarını sağladı.

İyileştirilmiş Son Kullanıcı Deneyimi: Yeni cihazlar ve Dell ProSupport Plus sürekli bakım hizmeti sayesinde Doğuş Teknoloji çalışanları, her zaman ve her yerde kesintisiz bir BT deneyimi yaşayabiliyor.

Gelişmiş Güvenlik: Cihazların sahip olduğu gelişmiş donanım ve ürün yazılımı güvenliği, Doğuş Teknoloji’yi temel saldırılara karşı koruyor.

Daha Verimli BT Ekibi: Dell Technologies tarafından sağlanan gerçek zamanlı destek sayesinde Doğuş Teknoloji’nin BT ekibine bildirilen sorunlarda %10’luk bir azalma gerçekleşti. Bu sayede BT ekibi, şirket genelinde verimlilik ve inovasyonu artıracak dijital dönüşüm projelerine daha fazla zaman ayırabiliyor.

Sürdürülebilirliğe Katkı: Dell’in Latitude 5000 serisi cihazları, geri dönüştürülmüş plastikler, geri kazanılmış karbon fiber, yenilenebilir malzemeler ve okyanus atığı plastiklerden yapılmış bileşenleriyle dünyanın en çeşitli ve en yenilikçi sürdürülebilir malzeme kullanımıyla tasarlanmış durumda. Bu da Doğuş Teknoloji’nin sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunuyor.

Doğuş Teknoloji ve Dell Technologies iş birliği, BT altyapısının yenilenmesi ve çalışan deneyiminin iyileştirilmesi açısından oldukça başarılı bir örnek teşkil ediyor. Bu iş birliği sayesinde Doğuş Teknoloji, iş verimliliğini artırarak ve BT ekibinin yükünü hafifleterek dijital dönüşüm yolunda önemli bir adım atmış oldu.