ASUS, kompakt ve çok yönlü oluşuyla hem evde hem de ofiste kullanımı pratikleştiren, güçlü Intel Core işlemcisi ve ultra hızlı WiFi 6E ile kapsamlı bağlantı sunarak üretkenliği artıran, yüz tanıma, parmak iziyle oturum açma, fiziksel web kamerası kalkanı gibi özellikleriyle gizliliğe son derece önem veren, askeri sınıf dayanıklılığı ile darbelerden etkilenmeyen en yeni Expertbook B1 modellerini duyurdu.

Dünyanın lider bilgisayar üreticilerinden ASUS, ExpertBook serisinin şirketler ve eğitim kurumları için en ideal şekilde donatılan yeni B1 modellerini kullanımına sundu.

Bir sırt çantasına veya çantaya sığdırılması kolay kompakt tasarımlar, Intel® Core™ i7’ye kadar güçlü işlemciler ve 14 veya 15,6 inç ekran seçenekleriyle yeni ExpertBook B1 serisi etkileyici bir performans sunuyor. Kurumsal düzeyde güvenlik, askeri düzeyde dayanıklılık ve en son WiFi 6E teknolojisi yeni B1 bilgisayarları mükemmel bir taşınabilir iş ortağı yapıyor.

Yeni ExpertBook B1 dizüstü bilgisayarlar, ASUS’un sürdürülebilirlik taahhüdüne de bağlı olmasıyla dikkat çekiyor. Her bir cihaz, şirketin hedefleri, uzun ömürlülük ve döngüsellik göz önünde bulundurularak çevre dostu malzemelerin kullanımını en üst düzeye çıkarırken, ENERGY STAR® sertifikasının katı gerekliliklerini de taşıyor.

Yeni B1 modeller artık daha taşınabilir

Expertbook B1402 ve B1502’nin her ikisi de son derece taşınabilir şekilde geliştirildi. Çantaya kolaylıkla sığabilen bilgisayarlar, hareket halindeyken, her zaman ve her yerde kullanılmaya elverişli. Bu özellik bilgisayarları hem öğrenciler hem de iş insanları için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Yeni B1 serisi dizüstü bilgisayarlar, daha net sunumlar ve paylaşımlar için parlak, geniş ve çok yönlü ekran seçenekleriyle üretkenliğin artırılmasına olanak sağlıyor.

Özellikle 14 inç ExpertBook B1402 ve 15,6 inç ExpertBook B1502, 178° geniş görüş açısı sunan NanoEdge ekranlardan yararlanıyor, bu nedenle ekranı akla gelebilecek her açıdan görmek mümkün.

Yüksek performans üretildi

Yeni ExpertBook B1 serisi dizüstü bilgisayarlar, Intel Core i7’ye kadar güçlü bir işlemciyle ciddi bir performans gücü sunuyor. B1402 ve B1502, 48 GB’a kadar bellek ve 2 TB’a kadar kapasiteli PCIe® 4.0 M.2 depolama ile birleştiğinde kullanıcıları en yoğun işlerin bile üstesinden hızlı bir şekilde gelebiliyor. Eğitimciler, öğrenciler ve işletmelerin en çok önem verdiği konulardan biri de kesintisiz bağlantı. Bu nedenle ExpertBook B1402 ve B1502, kusursuz iş akışları için en yeni WiFi 6E teknolojisi ile donatıldı. Çok çeşitli çevresel aygıtlarla kolay uyumluluk sağlaması için de ayrıca geniş bir G/Ç bağlantı noktalarına sahip.

Tüm veriler güvende

ExpertBook B1 dizüstü bilgisayarlar, iş ve eğitim dünyasının güvenliğini tam sağlamak üzere tasarlandı. Kurumsal düzeyde oturum açma ve kimlik doğrulama özellikleri, iş açısından kritik verilerin güvenli ve gizli tutulmasına yardımcı oluyor. Yerleşik kızılötesi kamera, yüz yüze hızlı oturum açmaya olanak tanırken, isteğe bağlı parmak izi sensörü, başka bir güvenli kimlik doğrulama katmanını güçlendirerek işletmelere güçlü savunma seçenekleri sunuyor. Üstelik anında gizlilik için fiziksel bir web kamerası kalkanı da mevcut.

ExpertBook B1 dizüstü bilgisayarlar ayrıca, kullanıcının özel hayatını veya iş verilerini korumak için isteğe bağlı Güvenilir Platform Modülü (TPM) 2.0 da sunuyor. Parolalardan şifreleme anahtarlarına kadar yazılım tarafından kullanılan kimlik doğrulama bilgilerini güvenli bir şekilde depolayabiliyor. Tüm güvenlik önemlerini düşünen ExpertBook B1’in fiziksel güvenlik sağlayan bir Kensington kilit yuvası da bulunuyor.

B1 bilgisayarlar, dayanıklılığını ispatladı

ExpertBook B1402 ve B1502 ayrıca, darbelere aldırış etmeyen bir tasarımla geliştirildi. Bu özellik, B1 bilgisayarları hareket halindeki profesyoneller ve öğrenciler için en yoğun çalışma ve eğitim ortamlarına uygun hale getiriyor.

Özellikle, yenilenmiş ExpertBook B1 serisi modeller, askeri düzeyde dayanıklılık için titiz ABD MIL-STD 810H standardını karşılıyor. Üstün dayanıklılık özelliği ise kapsamlı ve en sıkı şirket içi testlere ek olarak, günlük iş ve öğrenim için olağanüstü koruma güvencesi anlamına geliyor.